Spektakl u ABA ligi: Hrvat razbio FMP, tripl-dabl i indeks 44 za nastavak krize u Železniku!

Autor košarka

Luka Božić je nastavio da dominira u ABA ligi, ali ovakav meč se zaista dugo, dugo ne pamti.

Zadar pobijedio FMP tripl-dabl Luka Božić Izvor: MN PRESS

Stigao je novi trener, Stevan Mijović je zamenio Nenada Stefanovića, ali se nije mnogo toga promijenilo u FMP-u. Sada je tim "pantera" izgubio od Zadra 92:77 na svom terenu i to nakon vrlo izjednačenog prvog poluvremena. Dobio je komotno obe četvrtine u drugom poluvremenu hrvatski tim i pobijedio.

A kako i ne bi kada ima Luku Božića! Hrvatski krilni košarkaš je uspio da upiše tripl-dabl sa 28 poena, 12 skoova i 11 asistencija za indeks korisnosti 44! MVP ABA lige je tako upisao možda i najbolju svoju partiju u karijeri, a osim njega odlični su bili i Ramljak sa 16, i žganec i Drežnjak sa po 13 poena. Kod FMP-a Bojan Subotić je imao 16, Votson i Stojanović po 14, a Beson 13.

Zadru je ovo bila šesta pobjeda uz isto toliko poraza, dok je FMP ostao na samo tri pobjede ove sezone i sada sui vrlo blizu Mornara i Krke koji su na dnu ABA lige sa jednom i dvije pobjede.