Košarkaši Borca u neizvjesnoj utakmici savladali Leotar

Autor Haris Krhalić

Trijumf Banjalučana u Trebinju

KK Leotar KK Borac Liga BiH Izvor: ABA liga 2/Dragana Stjepanović

Košarkaši Borca upisali su trijumf nad Leotarom u Trebinju rezultatom 80:85. U egal utakmici pitanje pobjednika riješeno je tek u posljednjih 40 sekundi utakmice.

LEOTAR – BORAC 80:85 (22:23, 14:16, 26:21, 18:25)

Prva četvrtina donijela je ujednačenu igru, a u ovoj dionici Borac je imao najveću prednost od šest poena, ali se na prvu pauzu otišlo sa pola koša prednosti za Banjalučane. Ni drugi dio igre nije donio mnogo promjene pa se na poluvrijeme otišlo sa +3 za crveno-plave.

Treća četvrtine pripala je timu iz Trebinja koji je u posljednju dionicu igre ušao sa dva poena prednosti.

Rezultatska neizvjesnost se nastavila i u posljednjoj četvrtini, a četiri minuta prije kraja Borac je imao šest poena prednosti. Leotar se vratio te je 40 sekundi prije kraja na semforu stajalo 80:80. U narednom napadu košarkaš Borca Nikola Šarić pogađa trojku, dok je s druge strane Dejan Šakotić promašio šut za tri. „Tačku na i“ stavio je Teodor Simić koji je iskoristio oba slobodna bacanja osam sekundi prije kraja meča.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Teodor Simić sa 22 poena. Vuk Bošković i Nikola Šarić postigli su po 14 dok je Amsal Delalić ubacio 10 poena. Kod domaćih, Vasilije Milović postigao je 17 poena dok su Stefan Adžić i Dejan Šakotić postigli 13 odnosno 12 poena.