Košarkaši Borca poraženi na gostovanju u Sarajevu: Osvajač Kupa prejak za Banjalučane

Autor Haris Krhalić

Poraz Borca od Bosne.

KK Bosna Izvor: Promo/KK Bosna Meridianbet

Košarkaši banjalučkog Borca su u okviru 19. kola domaćeg šampionata doživjeli poraz od Bosne rezultatom 70:60.

KK Bosna – KK Borac 70:60 (20:15, 17:11, 17:17, 17:17)

„Studenti“ bolje otvaraju meč te prvu četvrtinu rješavaju u svoju korist sa pet poena razlike (20:15). U drugoj četvrtini crveno-plavi su odigrali jako loše u napadu te postigli samo 11 poena dok je s druge strane Bosna „brojala“ do 17 pa se na puzu otišlo sa +11 za sarajevski tim (37:26).

Treća četvrtina donijela je egal igru te u posljednjih deset minuta ušlo sa identičnom prednošću Sarajlija kao i na poluvremenu.

Košarkaši Borca dobro otvaraju posljednju dionici te prave seriju 6:1 i prilaze na šest poena razlike. Ipak, bolje od toga nije išlo te je domaći tim slavio sa 10 poena razlike.

Najefikasniji u pobjedničkoj ekipi bili su Jure Zubac i Sead Hadžifejzović sa po 13 poena.

Kod Borca Vuk Bošković i Džerod Vest ubacili su takođe po 13.