Bosna osvojila Kup Mirza Delibašić: Trofej su čekali 14 godina!

Autor Haris Krhalić

KK Bosna u finalu savladala Široki.

kk bosna Izvor: MONDO/Sport1/Sanel Konjhodžić

Trofej Kupa Mirza Delibašić ima novog vlasnika!

U večerašnjom finalu odigranom u Skenderiji, košarkaši Bosne savladali su ekipu Širokog rezultatom 83:73. "Studenti" su u polufinalu savladali Igokeu, a večerašnjim trijumfom stigli su do prvog trofeja u Kupu nakon sezone 2009/10.

KK BOSNA – KK ŠIROKI 83:73 (22:19, 22:24, 17:18, 22:12)

Prva četvrtina donijela je ujednačenu igru, a rezultat je nakon prvih 10 minuta glasio 22:19 u korist Bosne. Ni druga dionica igre nije donijela mnogo promjene pa se na pauzu otišlo sa +1 u koristo domaćeg tima (44:43).

Rezultatsku klackalicu vidjeli smo i u trećoj četvrtini. Ekipe su se smjenjivale u vođstvu, a u posljednjih deset minuta se ušlo sa rezultatom 61:61.

Izvor: MONDO/Sport1/Sanel Konjhodžić

Nakon dvije minute posljednje četvrtine rezultat je i dalje bio u egalu 63:63. Četiri minuta prije kraja Bosna je uspjela stići do četiri poena razlike (72:68), nakon čega klupa gostiju reaguje sa tajm-autom. Čurevac minut i po prije kraja pogađa trojku i odvodi Bosnu na +6 (79:73). Uslijedilo je nekoliko pogrešaka košarkaša Širokog u napadu što je na kraju i odlučilo o pobjedniku ovog meča.

Najefikasniji u pobjedničkoj ekipi bio je Vojin Ilić sa 26 poena. Karuters je postigao 15, Haris Čurevac 11, Miliovjie Božović 10, a Jure Zubac 9 poena. U ekipi Širokog Zek Natel postigao je 19, Mateo Čolak tri poena manje dok su Josip Čović i Duje Brala postigli 13 odnosno devet poena.