Borac promašio šut za pobjedu protiv Igokee m:tel! "Igosi" teškom mukom do finala Kupa BiH! (FOTO)

Košarkaši Borca pružili su snažan otpor favorizovanoj Igokei m:tel, ali nisu uspjeli da osiguraju plasman u finale Kupa Bosne i Hercegovine.

Borac - Igokea polufinale Kupa BiH Mirza Delibašić Izvor: MONDO/Sport1/Sanel Konjhodžić

Izabranici Zorana Kašćelana su poslije osvojenog 11. trofeja u Kupu Republike Srpske izborili nastup na završnom turniru Kupa Mirza Delibašić u Sarajevu.

Protivnik crveno-plavih je u subotu bila favorizovana Igokea m:tel, koja u većem dijelu susreta nije opravdala tu ulogu, ali je zahvaljujući iskustvu ipak stigla do minimalne pobjede i prilike da brani treći uzastopni trofej, a ukupno jubilarni 10.

IGOKEA - BORAC 73:71 (13:20, 21:13, 22:20, 17:18)

Banjalučani su odlično odigrali prvu četvrtinu i stekli "plus sedam" i prvih nekoliko minuta drugog kvartala kada su stekli dvocifrenu prednost od 11 poena (13:24), a onda je tim Vladimira Jovanovića počeo da igra angažovanije u odbrani iz koje je uslijedio preokret.

Tri minuta prije odlaska na odmor, Aleksandrovčani su preuzeli vođstvo (29:26), koje su sačuvali do odlaska na odmor u poluvremenu (34:33).

Čvrstom odbranom početkom treće dionice, koja je donijela mnogo grešaka crveno-plavih, tim iz Laktaša je napravio seriju laganih poena za "plus devet" (47:38), ali se u odlučujućih 10 minuta ušlo sa tri razlike u korist "igosa" (56:56).

Posljednja četvrtina protekla je u izjednačenoj borbi iako je Igokea konstantno imala prednost od nekoliko poena. U finiš meča ušlo se sa vođstvom Aleksandrovčana od četiri poena (73:69), kada je trener crveno-plavih Zoran Kašćelan pozvao minut odmora.

Aleksandar Langović je potom bio precizan ispod koša, a potom i napravio grešku u napadu, pa je Borac u posljednjih 60 sekundi ušao sa "minus dva" (73:71).

Oba slobodna bacanja je zatim promašio Stefan Đorđević, pa je Borac imao napad za pobjedu!

Spetljali su se Banjalučani u ključnim momentima, trojku je iz teške pozicije pokušao Džeron Martin, ali nije pogodio pa su "igosi" prošli u finale, a trener Jovanović zabilježio svoju prvu pobjedu otkako je naslijedio Dragana Bajića na klupi.

U Borčevom taboru najbolji su bili Dušan Tanasković sa 16, Jan Rebec sa 15 i Džeron Martin sa 11 poena, dok su kod "igosa" Dragan Milosavljević sa 14 pogodaka, te Kosta Kondić i Stefan Đorđević sa po četiri koša manje bili najefikasniji.

Igokea u svojim vitrinama ima devet osvojenih trofeja u Kupu BIH - 2007, 2013, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019, 2021, i 2022. godine, koliko je puta trofej podizao i Široki, ali posljednji put 2014. godine.

Upravo će tim sa "Pecare" u drugom polufinalu protiv sarajevske Bosne pokušati da izbori novu šansu da se bori za pehar koji nosi ime legendarnog Kinđeta.