Borac osvojio Kup RS! Banjalučani u finalu savladali Budućnost (FOTO/VIDEO)

Autor Haris Krhalić

Košarkaši Borca iz Banjaluke odbranili su titulu u Kupu Republike Srpske!

borac, kup rs Izvor: MONDO/Nebojša Šatara

Košarkaši Borca su novi-stari osvajači Kupa Republike Srpske!

U finalnoj utakmici, odigranoj u dvorani Borik, crveno-plavi savladali su ekipu Budućnosti rezultatom 71:65. Ovo je 11. titula za Banjalučane u Kupu RS, koji su se sada izjednačili sa ekipom Igokee m:tel po broju osvojenih naslova.

U dosta neizvjesnoj utakmici Bijeljinci su se pokazali kao “tvrd orah”, posebno su bili dominantni u trećoj četvrtini, ali je ekipa koju sa klupe predvodi Zoran Kašćelan na kraju zasluženo slavila.

Borac – Budućnost 71:65 (14:14, 24:12, 9:20, 24:19)

Borac utakmicu otvara sa mini-serijom 8:2, da bi nakon toga Budućnost uzvratila boljom igrom te na tri i po minute prije kraja prve četvrtine, poenima Vojina Ilića, prvi put stigla do vođstva (9:10). Do kraja ove dionice nismo vidjeli mnogo koševa, a na prvu pauzu se otišlo rezultatom 14:14.

Uvodne minute druge četvrtine igralo se koš za koš da bi Borac, trojkom Martina Džerona, na 4:20 prije kraja stigao do šest poena prednosti, što je bila najveća prednost jednog tima do tog trenutka. Do kraja su crveno-plavi uspjeli da povećaju prednost, a na pauzu se otišlo sa +12 za Banjalučane.

Drugo poluvrijeme otvara Tanasković polaganjem, nakon čega su gosti iz Bijeljine napravili seriju od 10:0. Trojkom Luke Jovanovića, dvije i po minute prije kraja, Budućnost prilazi na samo poen zaostatka što je primorala trenera Banjalučana Zorana Kašćelana na tajm-aut. Tri poena Milivoja Božovića 53 sekunde prije kraja Budućnost je ponovo stigla do vođstva (44:46), da bi Vuk Bošković trojkom vratio prednost Borcu pred posljednjih deset minuta.

Džeron i Simić sa dvije trojke na samom početku posljednje četvrtine primorale su Josipa Pandžu na tajm-aut nakon samo 43 sekunde igre u nastavku. Veći dio ostatka meča Banjalučani su „ljubomorno“ čuvali prednost, da bi nešto manje od dvije minute prije kraja, Budućnost prišla na četiri poena zaostatka. Imala su Bijeljnici priliku da smanje vođstvo, ali je Ilić promašio šut sa poludistance. U nastavku Borac ne koristi svoj napad, a sa druge strane Luka Jovanović koristi oba slobodna bacanja pa je 44 sekunde prije kraja rezultat glasio 67:65.

Uzvratio je trojkom Amsal Delalić te vratio Borac na +5, dok je Jovanović promašio na drugoj strani pa je pitanje pobjednika bilo riješeno.

Pogledajte slavlje u dvorani Borik:

Najefikasniji u redovima Borca bio je Dušan Tanasković sa 15 poena. Martin Džeron ubacio je 14, Aleksandar Langović 13,  Amsal Delalić 10,  a Boris Dragojević šest.

U ekipi Budućnosti Milivoje Božović ubacio je 21 poen te je bio najefikasniji igrač na utakmici. Vojin Ilić dodao je 14, Dinko Peljto 11 dok je Luka Jovanović ubacio 10 poena.

Osvajanjem Kupa RS, Banjalučani su osigurali nastup u završnici Kupa "Mirza Delibašić" koja će biti odigrana u Sarajevu, a osim domaće Bosne nastupiće još Igokea m:tel i Široki. Banjalučani će u polufinalu igrati protiv Igokee.