Novi neuspjeh Igokee m:tel u ABA ligi, trener Jovanović neutješan: Nismo se pojavili u drugom poluvremenu

Aleksandrovčani ni ovaj put nisu uspjeli da savladaju Budućnost na njenom terenu u Podgorici.

Vladimir Vlada Jovanović Izvor: ABA liga/KK Budućnost VOLI/Filip Roganović

Nikada u istoriji Igokea m:tel nije savladala Budućnost u "Morači", a na toliko željeni trijumf moraće da sačeka bar još godinu dana.

Podgorički tim potpuno je razmontirao Aleksandrovčane u meču 19. kola ABA lige, slavio 91:58, iako nakon prvog poluvremena nije izgledalo tako. Gosti su pružili dostojan otpor, čak i vodili u pojedinim trenucima, a onda se u nastavku sve raspalo.

Trener Igokee m:tel Vladimir Jovanović svjestan je da je njegova ekipa potpuno podbacila u drugom poluvremenu, u kojem je ubacila samo 24 poena - 11 u trećoj i 13 u četvrtoj četvrtini.

"Čestitke ekipi Budućnosti, mi se nismo pojavili u drugom poluvremenu. Igrali smo dobro nekih 16, 17 minuta i već je završnica prvog poluvremena pokazala da ćemo imati problema u drugom. Imamo veliki problem u organizaciji napada, posebno kada protivnik igra agresivnu odbranu", istakao je Jovanović, koji još ne zna za pobjedu otkako je sjeo na klupi Igokee m:tel zamijenivši Dragana Bajića.

Izvor: ABA liga/KK Budućnost VOLI/Filip Roganović

Svjestan je nekadašnji strateg Crvene zvezde šta najviše "škripi" u njegovoj ekipi - nedostatak "jedinice".

"Nedostatak tog plejmejkera je više nego evidentan. Iz tog lošeg napada, gdje nismo uspijevali ni da postavimo napad, došlo je do pada samopouzdanja i u odbrani. Na sve to se nadovezao i naš loš šut", istakao je Jovanović nakon novog poraza u "Morači".

Igokea je sinoć zabilježila deveti uzastopni poraz u regionalnoj ligi i nastavlja da povećava negativni rekord po broju uzastopnih mečeva bez pobjede na Jadranu. Uz čak 13 poraza, "igosi" su sakupili svega pet pobjeda, pa su samo dvije ekipe lošije plasirane od njih - čačanski Borac i MZT.

Pogledajte najzanimljivije detalje iz "Morače"...