Debakl "igosa" u Podgorici - katastrofa u drugom poluvremenu! Nastavljena crna serija u "Morači" i ABA ligi!

Poslije solidnog prvog dijela u kojem je ekipa iz Laktaša imala mali zaostatak, u nastavku su košarkaši Budućnosti demolirali Igokeu m:tel - 91:58 (12:14, 26:20, 30:11, 23:13).

Budućnost - Igokea ABA liga Izvor: ABA liga/KK Budućnost VOLI/Filip Roganović

Igokea m:tel je doživjela debakl protiv Budućnosti i nastavila crnu seriju u ABA ligi!

Aleksandrovčani su u Podgorici doživjeli deveti uzastopni, a ukupno 13. poraz u regionalnom takmičenju i nastavili seriju neuspjeha u dvorani "Morača", gdje nikad u klupskoj istoriji nisu slavili pobjedu.

BUDUĆNOST - IGOKEA  91:58 (12:14, 26:20, 30:11, 23:13).

Crnogorska ekipa je s druge strane povezala i četvrtu pobjedu na Jadranu, ali tako nije izgledalo u prvom poluvremenu u kojem su "igosi" pružili snažan otpor.

Na krilima raspoloženog Stefana Đorđevića, koji je u prvom dijelu ubacio 11 poena, Igokea m:tel je imala vođstvo od po nekoliko pogodaka, najviše osam razlike, ali je domaćin zahvaljujući američkom beku Eriku Grinu na odmor otišao sa "plus četiri" (38:34).

Početkom treće četvrtine, Budućnost je napravila ogromnu seriju od 20:4 i odlijepila se na veliku razliku pa je morao čak dva puta da reaguje trener Aleksandrovčana Vladimir Jovanović, ali nije bilo pomoći.

Podgoričani su otišli na "plus 20" i praktično osigurali novu pobjedu u regionalnom takmičenju.

Koliko su dominantni bili Crnogorci u trećem kvartalu najbolje pokazuje rezultat - 30:11, pa se u posljednjih 10 minuta ušlo sa prednošću domaćina od "plus 23" koša. Sredinom posljednjeg perioda razlika je narasla na 30 pogodaka (80:50), što su do kraja Podgoričani još i uvećali.

Amerikanac Erik Grin i Edin Atić sa po 17 poena, te Kanađanin Tre Bel-Hejns sa 12 i Aleksandar lazić sa 11 pogodaka predvodili su Budućnost do 13. trijumfa, dok je najefikasniji u gostujućem taboru bio Stefan Đorđević sa 13 i Dragan Milosavljević sa poenom manje.