Poznat i drugi finalista Kupa BiH: Široki savladao Bosnu

Autor Haris Krhalić

Finale Kupa "Mirza Delibašić" odigraće Igokea m:tel i Široki.

DZK_0968.JPG Izvor: MONDO/Sport1/Sanel Konjhodžić

Saznali smo i drugog finalistu Kupa "Mirza Delibašić". Nakon što je Igokea m:tel ranije danas savladala košarkaše Borca, isto je pošlo za rukom i ekipi Širokog koja je savladala sarajevsku Bosnu rezultatom 71:65.

Bosna fantastično otvara utakmicu rezultatom 15:4. Gosti uspijevaju da se vrate u meč, ali Bosna na prvu pauzu odlazi sa prednošću od šest poena (22:16). U drugoj četvrtini "studenti" su povećali svoju prednost pa se na poluvrijeme otišlo sa rezultatom 42:31 i izgledalo je kao da će Bosna nošena domaćom publikom stići do trijumfa.

Treća četvrtina je donijela nešto slabiju igru obje ekipe u ofanzivnom dijelu, ali je Široki ipak uspio da uhvati rezultatski priključak i sa zaostatkom od pet poena uđe u posljednju četvrtinu.

Pet minuta prije kraja utakmice Bosna je imala sedam poena prednosti (62:55), ali tada gosti prave seriju od 9:0 i stižu do vođstva dvije minute prije kraja. Bosna je još jednom uspjela da povede, ali uslijedila su dva promašaja što je ekipa Širokog iskoristila i stigla do trijumfa.