Republika Srpska dobila šampiona! Jahorina osvojila titulu i plasirala se u košarkašku elitu

Autor Haris Krhalić

Jahorina sa Pala sa 3:0 slavila u finalu plej-ofa protiv Budućnosti iz Bijeljine.

kk jahorina Izvor: PROMO/KK Jahorina Pale

Košarkaši Jahorine su u trećem meču finalne serije za prvaka Republike Srpske savladali Budućnost iz Bijeljine 82:62 i tako sa maksimalnih 3:0 osigurali titulu prvaka i plasman u bh. elitu.

JAHORINA - BUDUĆNOST 82:62 (22:13, 28:12, 22:15, 10:22)

Jahorina je od početka kontrolisala utakmica pa tako pitanje pobjednika nije dovedeno u pitanje niti u jednom trenutku. Tim sa Pala je ubjedljivo izgubio posljednju četvrtinu, ali su i bez obzira na to na kraju slavili sa 20 poena razlike.

Domaći tim je tako u dvorani Peki, pred 2000 navijača, ostvario zacrtani cilj.

Najefikasniji u ekipi Jahorine je bio Džavion Mej sa 13 poena, dok je 12 postigao Dušan Bubanja. Kod Budućnosti, Miljan Klještan je ubacio 14 poena, a Novak Manojlović i Saša Lazić po 13.