Gudurić izbacio Obradovića iz Evrolige: Drama, produžetak i heroj Kalates za istoriju!

Poslije Real Madrida i Panatinaikosa uspio je i Fenerbahče. Prva pobjeda gostiju u majstorici četvrtfinala.

fenerbahce pobijedio monako i otisao na fajnal for evrolige Izvor: Klodian Lato / Eurokinissi / imago sportfotodienst / Profimedia

Real Madrid i Panatinaikos obezbijedili su plasman na fajnal-for Evrolige, a sada im se pridružio i Fenerbahče Pravi spektakl u Francuskoj, borba do posljednjeg minuta, drama i na kraju pobjeda turskog tima protiv Monaka - 80:79. Potpuna ludnica na utakmici koja je riješena poslije produžetka.

Marko Gudurić imao je zasluge za to sa dvije asistencije u dodatnih pet minuta, a heroj je bio Nik Kalates koji je pogodio obje trojke. Tako je Marko sa 10 poena pomogao timu da izbaci Sašu Obradovića i Monako. Ujedno je ovo bila i prva pobjeda gostujućeg tima u "majstoricama" četvrtfinala Evrolige, niko do sada nije slavio na strani u petoj utakmici...

Na tri minuta prije kraja regularnog dijela meča Marko Gudurić je uzeo loptu i pogodio trojku za "+4" (67:63). Imao je domaćin spreman odgovor na to, poslije blokade Papajanisa je Džejms dao trojku, a onda je Okobo pogodio sa poludistance za vođstvo na nešto više od minut prije kraja (68:67). Bila je to samo najava onoga što je uslijedilo...

Vilbekin je dao trojku, Okobo uzvratio polaganjem za izjednačenje na 45 sekundi prije kraja (70:70). Problem za goste u tom momentu je bila povreda Tarika Biberovoća koji je dao 13 poena do tada. Vilbekin je htio da rješava sam, pogriješio je, bacio je loptu u ruke rivala, Okobo je promašio trojku za pobjedu, što je značilo da meč ide u produžetak.

Triler se nastavio i u dodatnih pet minuta, na minut prije kraja bilo je neriješeno poslije trojke Kalatesa na dodavanje Gudurića (77:77). Džejms je na to odgovorio košem, a onda slična akcija, Gudurić asistira, Kalates pogađa novu trojku za vođstvo (80:79). Okobo je zatim ispustio loptu, skočili su svi na parket, pa je dosuđena "mrtva lopta" na 2,5 sekundi prije kraja. Papajanis je bio bolji u skoku, izborio se za loptu i to je bilo to.