Košarkaši Širokog u drugom kolu "Lige 6" savladali Igokeu.

Široki zna sa Igokeom Izvor: MONDO

Izvor: MONDO

Dueli Širokog i Igokee posljednjih desetak godina su najzanimljiviji u Bosni Hercegovini pošto su te dvije ekipe uglavnom odlučivale o trofejima.

Široki je i na samom početku "Lige 6" BiH, pokazao da će i ove godine biti dostojan takmac timu Željka Lukajića u borbi za šampionsku titulu i plasman u regionalnu ABA ligu.

Široki je slavio 63:57 ( 25:13, 12:17, 8:10, 18:17).

Klučnom se pokazala prva četvrtina u koju su domaći igrači ušli agresivnije i motivisanije i stekli su 12 poena prednosti. Igokea je pokušavala da stigne tu prednost. Do poluvremena su smanjili na minus od sedam poena 37:30. Slično je aktuelni šampion BiH nastavio i u drugom dijelu. Na dva minuta prije kraja treće četvrtine stigli su na 59:54, ali do kraja nisu imali snage za potpuni preokret.

Široki je izdržao napade Igokee i došao do pobjede, koja je prije svega važna na psihološkom planu. Prije samo mjesec dana Igokea je rutinski u finalu Kupa BiH pobijedila Široki 73:58, a blistao je Heslip sa 26 poena.

Večeras je tim Ivana Velića imao rješenje za Kanađanina, koji je postigao samo četiri poena.

U pobjedničkom timu najefikasniji je bio Novačić sa 17, Katić je dodao 16, dok je Bilinovac postigao 15 poena.

U ekipi Igokee bivši član Širokog, Džons je postigao 11, isto toliko je dao i Bunić, dok je Dimić postigao 10 poena.

LIGA 6, DRUGO KOLO

Široki - Igokea 63:57

Sloboda - Zrinjski 98:81

Spars - Leotar86:58

TABELA: Široki 2-0, Sloboda 2-0, Igokea 1-1, Spars  1-1, Zrinjski 0-2, Leotar  0-2.