Pobjede Igokee i Sparsa

Košarkaši Igokee i Sparsa ostvarili su pobjede u mečevima trećeg kola "Lige 6" Bosne i Hercegovine.

Pobjede Igokee i Sparsa Izvor: MONDO

Izvor: MONDO

Igokea je na domaćem terenu pobijedila tuzlansku Slobodu 76: 52 , dok su Sparsi slavili u Mostaru protiv Zrinjskog 84:78.

Igokeaje pitanje pobjednika riješila već u prvom poluvremenu u kojem su obe ekipa imale skroman košgeterski učinak. Nakon prvih 20 minuta prednost ekipe Željka Lukajića iznosila je 11 poena. Do kraja gosti nisu uspjeli da ozbiljnije priprijete i Igokea je došla do rutinske pobjede.

" Iako smo izgubili čak 17. lopti došli smo do pobjede. Nama fale igrači. Naročito nam je falio na poziciji plejmekera. Mali Knežević je to dobro pokrio, ali nam nedostaje igrač, koji bi kad je "gusto" nekom kreacijom "izmislio" koš", rekao je poslije meča trener Igokee Željko Lukajić.

Gosti, koji su u prošlom kolu postigli Zrinjskom čak 98 poena, do poluvremena su dali samo 17 u Laktašima.

"Moji igrači su bili impresionirani protivnikom. To se najbolje vidjelo u prvom poluvremenu. U odbrani smo koliko toliko dobro igrali. Ipak su oni došli iz ABA lige i vidi se ta razlika", rekao je trener Slobode Damir Mulaomerović.

U pobjedničkom timu najefikasniji Brejsi Heslip sa 18, dok je Miloš Dimić postigao poen manje.

U poraženom sastavu Ramo Rizvić sa 16 i Adi Sarajlić sa 11 poena jedini dvocifreni.

U Mostaru su Sparsi savladali Zrinjski 84:78 u neizvjesnom meču. Sarajevski tim je do pobjede došao u posljednja dva minuta kada domaći nisu postigli  nijedan koš.

U pobjedničkom timu Glogovac sjajan sa 24 poena. Đurasović je dodao 17.  U ekipi Zrinjskog Vedran Princ najbolji sa 23 koša.