Turkinje prejake za BiH

Ženska seniorska reprezentacija Bosne i Hercegovine izgubila je u tuzlanskom "Mejdanu" od selekcije Turske rezultatom 79:50 (19:12, 18:11, 18:14, 24:13) u drugom kolu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2017. godine u Češkoj.

Turkinje su jednostavno bile prejake za izabranice selektora Gorana Jovanovića, pa su od samog starta nametnule žestok ritam koji je rezultirao prednošću od sedam poena nakon prve četvrtine (19:12).

Do poluvremena, razlika je dvostruko narasla (37:23), da bi u trećem periodu, košarkašice BiH uspjele da uspostave kakvu-takvu ravnotežu iako su i taj dio utakmice gošće riješile u svoju korist (18:14).
Do kraja su Turkinje dodatno pojačale gas i okončale susret sa +29.

U turskoj ekipi najbolja je bila Lara Sanders sa 18 koševa, dok je u taboru BiH najefikasnija bila kapitenka Milica Deura sa 10 poena.

Izabranicama selektora Jovanovića ovo je bio drugi neuspjeh u kvalifikacijama, nakon što su na startu takmičenja u gostima izgubile od Rumunije, koja je u drugom kolu bila bolja i od selekcije Izraela sa 78:77.

Na tabeli vode Turska i Rumunija sa po četiri boda, dok su BiH i Izrael bez bodova.

Kvalifikacije se nastavljaju u februaru 2016. godine kada košarkašice BiH gostuju u Izraelu.