Igokea oduvana!

Slovenački šampion Tajfun nadigrao je najbolju ekipu BiH i slavio u Laktašima protiv Igokee 82:71.

Šampion BiH poražen je u Laktašima u meču 13. kola ABA lige od slovenačkog prvaka Tajfuna 71:82.

Pribojavali su se košarkaši i stručni štab Igokee dalekometnih šuteva igrača iz Šentjura i taj strah bio je apsolutno opravdan.

IGOKEA - TAJFUN 71:82 (16:24, 13:22, 25:20, 17:16)

IGOKEA: Dimić 17, Krstić 2, Ćapin 8, Pešaković 10, Kesar 2, Komatina 11 (6 sk), Mikulić, Milošević 1, Radenović (6 sk) 16, Radivojević 2 (4 as), Talić, Todorović 2.

TAJFUN: S. Sebič 9 (5 sk), Debelak, Držić 19, Cebular 3, Zimić 5, Bratoz 17 (7 as), Ponjavić 16, Drobnjak 5, Bolčina 6, Parker 2.

Igokea nije imala rješenje za igru Tajfuna i šuteve van linije 6,75, odakle su gosti u prvom poluvremenu ubacili više poena nego domaćini ukupno!

Veliku prednost Slovenci su napravili već u prvoj četvrtini, kada su domaći košarkaši šutirali 1/9 za tri poena. Ovaj period igre Tajfun je riješio u svoju korist rezultatom 16:24 i tako najavio uspješno veče u Laktašima.

Slovenačka ekipa dominirala je i u drugih 10 minuta, a sjajno su gosti iz Šentjura šutirali za tri poena (11/18). Jedini raspoložen u redovima Igokee bio je Miloš Dimić, strijelac 13 poena u prvom poluvremenu.

Početkom drugog poluvremena Igokea je konačno došla do daha. Serijom 7:0 "igosi" su smanjili zaostatak ne dozvolivši gostima puna dva minuta da postignu koš.

Ipak, kratko je trajala ta serija domaćih košarkaša. Ponovo su se razigrali Slovenci, nastavili trojkama da zatrpavaju koš Aleksandrovčana i u odlučujućih 10 minuta meča ušli s prednošću od 12 poena, 66:54.

Iako je Igokea i u posljednjoj dionici postigla više poena od rivala, bilo je to nedovoljno da se ozbiljnije zaprijeti Tajfunu. Sjajan šut gostiju za tri poena nastavljen je i u četvrtoj četvrtini, a na kraju taj procenat iznosio je 45 odsto, odnosno 17 pogođenih trojki iz 38 pokušaja.

Bilo je to više nego dovoljno za trijumf Slovenaca 82:71, ukupno četvrti na posljednjih pet utakmica, dok je Igokea upisala treću neuspjeh u nizu.

Sutjeska - Zadar 71:60

TABELA: Budućnost 10-2, Zvezda 9-3, Cedevita 9-3, Mega 9-3, Zadar (+1) 7-6, Tajfun (+1) 6-7, Igokea (+1) 5-8, Krka 6-6, Olimpija 5-7, Sutjeska 4-9 (+1), MZT 4-8, Partizan 4-8, Cibona 4-8, Metalac 4-8.