LIGA 6: Četiri ekipe na prvom mjestu!

Nakon utakmica četvrtog kola Lige 6 za košarkaše gužva na vrhu tabele.

LIGA &: Pobjede Igokee i Bosne, četiri ekipe na čelu tabele Izvor: MN PRESS

Očekivane pobjede u Ligi 6 ostvarili Bosna protiv Sparsa, odnosno Sloboda protiv Kaknja, a pobjedom Igokee nad Zrinjskim “zakuvalo se” na vrhu tabele Lige 6.

Poslije četiri kola, čak četiri ekipe dijele prvu poziciju na tabeli sa učinkom od tri pobjede i jednog poraza, dok su Spars i Kakanj na začelju bez pobjede.

Igokea je na čelnu poziciju, ili bolje rečeno diobu prvog mjesta stigla ubjedljivom pobjedom 98:75 nad Zrinjskim u Laktašima i nanijela mu prvi poraz u Ligi 6.

Ekipa Dragan Bajića imala je četiri poena prednosti na poluvremenu (43:39) a onda  eč je prelomila u trećoj četvrtini koju je završila sa vođstvom 71:57.

Predvođeni odličnim Đorđem Miloševićem koji je na kraju upisao 19 poena “Igosi” su umalo stigli do stotke – na kraju je bilo 98:75.

Do stotke je stigla Bosna koja je na svom parketu upisala rutinsku i ubjedljivu pobjedu nad Sparsima, bilo je 101:84 za Sarajlije.

Najefikasniji u pobjedničkoj ekipi bio je Danilo Ikonić koji je upisao 28 poena.

Tuzlanska Sloboda rezultatom 75:65 savladala je Kakanj u gostima i upisala treću pobjedu u završnici prvenstva. Latifagić i Hasandić sa po 16 poena bili su najzaslužniji za trijumf ekipe Velimira Gašića.

U sljedećem kolu očekuje nas derbi između Slobode i Igokee, Zrinjski će dočekati Bosnu, a Spars ii Kakanj tražiće prvu pobjedu u međusobnom duelu.