PLEJ-OF: PET poena Bosne za četvrtinu!

Košarkaši Bosne poraženi od Igokee 76:51 u prvoj utakmici plej-ofa. U posljednje dvije četvrtine Sarajlije imale jednocifren učinak.

PLEJ-OF: igokea - Bosna 76:51 Izvor: MONDO/Vedran Ševčuk

Igokea je na svom terenu sa ubjedljivih 76:51 (26:23, 15:15, 15:8, 20:5) slavila protiv sarajevske Bosne na startu plej-ofa Premijer lige BiH.

Gosti su se držali prvih 20 minuta, a onda je uslijedio debakl Bosne, koja je u trećoj četvrtini postigla osam poena, a u posljednjoj samo PET!

Ekipa Igokee rasporedila je ravnomjerno poene, a najefikasniji su bili Dominik Artis sa 13 i Stefan Glogovac sa 11 poena.

U ekipi Bosne Maksim Šturanović imao je dabl-dabl učinak sa 18 poena i deset skokova, dok je Adin Arslanagić ubacio 12.

Sarajevski Sparsi napravili su „brejk“ u Mostaru savladavši Zrinjski rezultatom 90:70 (25:23, 26:17, 18:17, 21:13).

Roko Rogić i Aleksa Stepanović sa po 17 poena vodili su Sparse do trijumfa. Na drugoj strani Marko Ramljak postigao je 14, a Ivan Miličević 13.

S obzirom da se polufinalne serije igraju na dvije pobjede i Igokei i Sparsima potreban je još jedan trijumf za plasman u finale.