Ovo će boljeti Budućnost: "Imala" je Galatu, ali ipak IZGUBILA u Istanbulu!

Podgoričani su u četvrtoj četvrtini imali napad za pobjedu, a u produžetku dobar šut za pobjedu. Ipak, nisu uspjeli...

Evrokup Galatasaraj - Budućnost 84:83  Izvor: MN PRESS

Dok čekaju postavljanje novog šefa stručnog štaba, košarkaši Budućnosti odigrali su u Istanbulu jedan od sigurno najuzbudljivijih mečeva sezone, ali i izgubili.

Šampion Crne Gore propustio je mnogo šansi u "Sinan Erdemu", zbog kojih će večeras teško zaspati.

Galatasaraj - Budućnost 84:83 (22:20, 20:24, 24:16, 10:16)

Nevjerovatnim obrtom, Džastin Kobs je 14 sekundi pre kraja egal meča u Istanbulu pogodio trojku za izjednačenje, ali uz faul. I to uz njegov faul!

Sudija Jakub Zamojski i njegovi saradnici dosudili su "pleju" Budućnosti prekršaj jer je pokušao da iznudi kontakt uz hitac, mada su mu i pored toga priznali trojku. Do kraja je ostalo 13 sekundi, a Zek Ogast stao je na liniju penala na drugoj strani... I promašio oba šuta!

Energični Hasan Martin je uhvatio loptu, dodao je do Kobsa, koji je u preostalih 11 sekundi propustio šansu da napravi smislen napad gostiju, pa je promašio šut za trijumf i uveo meč u produžetak.

U dodatnom periodu su Lazerik Džouns i Taj Vebster donijeli Galati "opipljivu" prednost (82:78) dva i po minuta prije kraja, ali je domaćih ispustio tu prednost. Minut i 20 sekundi prije kraja produžetka, pogotkom Danila Nikolića uz faul Budućnost je povela 83:82 i nagovjestila konačni trijumf.

Ipak, na drugoj strani je Greg Vitington poentirao posle važnog ofanzivnog skoka (84:83) i naravno da ni tu nije bio kraj.

Kraj je bio onda kada su Džastin Kobs (tri sekunde prije kraja) i Danilo Nikolić (sekund prije kraja) promašili šuteve za pobjedu, koja bi umnogome vratila samopouzdanje "jadranskom" vicešampionu.

Ovakvim ishodom, Budućnost je nastavila veoma loši niz u Evrokupu, jer je izgubila u sve četiri utakmice.

Galatasaraj: Vebester 8, Vitington 20, Herison 13, Arslan, Korkmaz, Džouns 3 (10 as), Erdeniz 3, Olmaz, Mur 12, Ogast 18, Koksal 5.

Budućnost: Kobs 20, Ivanović, Bamfort 20, Šehović, Starovlah, Martin 10 (12 sk), Ilić 2, Nikolić, Božić 5, Popović 2, Mejers 10, Nikolić 14 (1/8 za tri)

Grupa D

Galatasaraj - Budućnost 84:83
Trento - Gdinja 80:91
Oldenburg - Unikaha u toku

Tabela: Unikaha 3-0, Galatasaraj 3-1, Arka Gdinja 2-2, Trento 2-2, Oldenburg 0-3, Budućnost 0-4.