Virtus opet dobio u drami: "Pefi" i Teo doneli, a Argentinac umalo ispustio

Još jedna uzbudljiva završnica u Bolonji i trijumf ekipe Aleksandra Saše Đorđevića.

Virtus-pobedio-u-Evrokupu-Ulm-uzbudljiva-zavrsnica Izvor: MN PRESS

U prošlom kolu Evrokupa, plejmejker Virtusa Miloš Teodosić napravio je šou u poslednjem napadu i sjajnim pogotkom srušio Monako.

Ove srede, ponovo je bilo izuzetno uzbudljivo u Bolonji i ponovo su srpski košarkaši bili u centru pažnje. I ne samo oni.

Virtus - Ulm 92:91 (18:26, 24:24, 19:14, 31:27)

Kao i u duelu protiv Monaka, ekipa Aleksandra Saše Đorđevića ponovo se u poslednjih nekoliko minuta izvukla iz izuzetno teške situacije. Večeras je u 33. minutu gubila 10 poena razlike (67:77), a onda je trojka Đampaola Ričija uvela meč u dramatičnu završnicu.

Virtus se malo po malo primicao gostu, sve dok Stefan Marković nije "vezao" dve trojke i na isteku 39. minuta doneo Bolonjezima vođstvo 87:86.

Iako je i krilo Virtusa Kajl Vims pola minuta pre kraja pogodio trojku za "plus 4" (90:86), on je na drugoj strani faulirao Kilijana Hejsa, koji je uz to pogodio i sa "crte" postavio 90:89. Tako je počela penal završnica.

Teodosić je potom na drugoj strani iskoristio dva penala (92:89), zatim je on faulirao Hejsa (92:91), a onda je na liniju za slobodna bacanja stao Argentinac iz Virtusa Markos Delija, koji je promašio oba puta.

Do kraja su ostale četiri sekunde, ali na sreću domaćih Per Gunter nije pogodio trojku za preokret i za Ulmov "brejk".

Tako je Virtus ostvario petu pobedu i ponovo se izjednačio na čelu tabele sa grčkim timom Promiteas Patras, koji ga je jedini savladao.

Grupa A, 6. kolo

Promitas Patras - Makabi Rišon 88:77
Virtus - Ulm 92:91

odigrano u utorak

Andora - Monako 95:68

Tabela: Promiteas Patras 5-1, Virtus 5-1, Andora 3-3, Monako 3-3, Ulm 1-5, Makabi Rišon 1-5.