FMP se vratio pobedama pred 523 ljudi: "Panteri" kao lideri idu u Sloveniju

Autor w rs

Poraz od Paritzana u "Pioniru" nije ostavio traga na momke trenera Vladimira Jovanovića, koji su prekinuli mini-seriju od dva poraza kod kuće od "mornara".

Domaći su se vratili pobedama posle poraza od Partizana, gosti porazima posle skupo plaćene pobede nad Cedevita Olimpijom.

Pred 523 ljudi na tribinama, 6. kolo ABA lige otvoreno je prvom pobedom "pantera" kod kuće nad "mornarima" još od sezone 2016/17: FMP Železnik - Mornar Bar 92:83 (19:18, 30:28, 23:13, 20:24).

Momci trenera Vladimira Jovanovića najavili su pred TV auditorijomom da će se vratiti na deobu prvog mesta regionalne lige vođstvom 42:29 u drugoj četvrtini, ali je nekoliko minuta kasnije na semaforu u predgrađu pisalo 44:43.

Ekipa trenera Mihaila Pavićevića, koja je žestoko kažnjena za incident koji je izazvao huligan u "Toplici" pre sedam dana, u narednom napadu čak je i izjednačila rezultat na 46:46, međutim to je bio samo uvod u novu seriju mladog tima iz Železnika koji je u trećoj imao 17 poena prednosti (72:55), poen manje u četvrtoj (79:63).

Na kraju, uz međusobne čestitke na fer i korektnoj partiji, FMP je na vezane poraze kod kuće od Mornara rezultatima 82:84 i 79:84 odgovorio pobedom od devet razlike, uz koju će u najgorem slučaju ostati na deobi prvog mesta pred vezana gostovanja Cedevita Olimpiji i Primorskoj u naredne dve runde ABA lige.

FMP ima 5-1, a na potezu su dva pomenuta tima, kao i Budućnost koja takođe ima 4-1.

S druge strane, vicešampion Crne Gore zabeležio je drugi poraz od burne pobede nad Cedevitom kod kuće, jer je u međuvremenu Pavićevićev sastav gostovao Bambergu u FIBA ligi šampiona i izgubio rezultatom 81:76.

Ovo je, računajući oba takmičenja, šesti poraz Mornara u poslednjih sedam mečeva, a očekuju ih susreti sa Peristerijem i Zadrom kod kuće, pa gostovanja Nimburku i Crvenoj zvezdi.

Crvena zvezda - Igokea 21.00

Tabela: FMP Železnik 5-1, Budućnost 4-1, Cedevita Olimpija 4-1, Primorska 4-1, Crvena zvezda 3-2, Partizan 3-2, Mornar 3-3, Krka 2-3, Igokea 1-4, Cibona 1-4, Mega 1-4, Zadar 0-5.