Olimpijakos ubjedljiv kod kuće, Bajernu nema spasa

Bilo je gusto tokom većeg dijela utakmice, ali je na kraju slavio domaćin

Olimpijakos-pobeda-Bajern-Minhen-Evroliga-kosarka-sportske-vijesti Izvor: MN PRESS

Olimpijakos je polovično završio "duplu nedjelju" u Evroligi, pošto je kod kuće pobijedio Bajern 89:72, u 20. kolu takmičenja.

Ovo je atinskim crveno-bijelima bila osma pobjeda, tako da su ostali u trci za plej-of, dok Bajernu izgleda nema spasa, jer mu je ovo šesti uzastopni poraz u Evroligi.

Nakon poraza od Albe kod kuće, Olimpijakos je prosto morao večeras da slavi i to je uspio, iako je meč tokom tri četvrtine bio vrlo ujednačen. Bajern je dobro počeo i vodio je skoro cijelu prvu četvrtinu, kada je domaći tim preuzeo vođstvo i držao ga do kraja poluvremena.

U drugom dijelu utakmice Bajern je povratio prednost, ali je Olimpijakos u posljednjih 10 minuta ušao sa poenom prednosti.

Tim iz Minhena uspio je u jednom trenutku posljednje četvrtine da priđe na tri poena zaostatka, ali je domaćin poslije toga samo povećavao prednost, koja je pred kraj iznosila i 20 razlike.

Olimpijakos je predvodio Saša Vezenkov sa 20 poena i pet skokova, dok je Ogastin Rubit postigao 14. Trojica drugih igrača postigla su po 10 poena. Nikola Milutinov završio je utakmicu sa šest poena i pet skokova.

U Bajernu su najefikasniji bili Vladimir Lučić i Tomas Brej sa po 15 poena. Greg Monro imao je dabl-dabl sa 11 poena i 12 skokova.

Pogledajte ostale rezultate 20. kola i tabelu.

Pratite Mondo.ba na Facebooku, Instagramu i Twitteru. Aplikacija je dostupna za IOS i Android telefone.

Preuzimanje teksta, vijesti, fotografija i video snimaka dozvoljeno uz vidljivo navođenje izvora i linka ka MONDO portalu.