Vanja vodio Valensiju do važne pobjede, CSKA nije dozvolio iznenađenje

Valensija na krilima Marinkovića savladala Zenit na gostovanju. Moskovljani protiv Baskonije imali +17, pa +4, ali uspjeli da trijumfuju.

Rezultati-TV-prenosi-parovi-tabela-Evroliga-2019-20-CSKA-Baskonija-i-Zenit-Valensija Izvor: MN PRESS

Nije imao dovoljno snage Zenit Sankt Peterburg da napravi iznenađenje protiv Valensije, koja je slavila u Rusiji sa 86:81 u 20. kolu Evrolige.

Zenit nije tako uspio da učini uslugu Crvenoj zvezdi, a Valensija je zabilježila 10. pobjedu u sezoni i nastavila borbu za plej-of.

Timovi su se smjenjivali u vođstvu, Zenit je u posljednjoj četvrtini prišao na dva poena zaostatka, ali je Valensija odbila nalet i zabilježila važnu pobjedu i izjednačila se na tabeli sa Armanijem.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Vanja Marinković sa 14 poena. Brok Motum postigao je 12 poena, dok je Moris Ndur završio utakmicu sa 11 poena i pet skokova. Još trojica igrača u pobjedničkom timu imala su po devet poena.

Najefikasniji u Zenitu bio je Endru Albisi sa 18 poena. Ruski tim ostao je na dnu tabele sa šest pobjeda.

CSKA nije u Moskvi dozvolio iznenađenje protiv Baskonije, pobijedio je 94:90 i ostvario 14. trijumf, čime se izjednačio sa Barselonom i Makabijem na trećem mjestu tabele.

Baskonija je povela, ali je CSKA preokrenuo pred kraj prve četvrtine i vodio do kraja utakmice, ali su gosti u posljednjih 10 minuta uspeli da "deficit" od 17 poena, 86:69, smanje na samo četiri, 92:88, ali domaćin nije dozvolio iznenađenje.

Majk Džejms je ponovo bio fenomenalan sa 33 poena, tri skoka i tri asistencije i ukupnim indeksom korisnosti od 34, što znači da je ponovo istakao snažnu kandidaturu za MVP-a kola.

U Baskoniji se istakao Jusufa Fal sa 19 poena i 10 skokova, dok je Pjerija Henri postigao 18 poena uz devet skokova. Španski tim je ostao na sedam pobjeda.

Makabi - Milano 69:63

Tabela: Efes 17-3, Real 15-5, Makabi 14-6, CSKA 14-6, Barselona 14-6, Panatinaikos 12-8, Valensija 10-10, Armani 10-10, Crvena zvezda 9-11, Himki 9-11, Fenerbahče 8-12, Olimpijakos 8-12, Asvel 8-12, Alba 7-13, Baskonija 7-13, Žalgiris 6-14, Zenit 6-14, Bajern 6-14.

Pratite Mondo.ba na Facebooku, Instagramu i Twitteru. Aplikacija je dostupna za IOS i Android telefone.

Preuzimanje teksta, vijesti, fotografija i video snimaka dozvoljeno uz vidljivo navođenje izvora i linka ka MONDO portalu.