Igokea se mučila u Čapljini, ali spriječila iznenađenje

''Igosi'' su se izdvojili na liderskoj poziciji

Liga BiH košarka 16. kolo Čapljina Igokea 80 85 Izvor: Fena/Almir Razić

Košarkaši Igokee trijumfovali su u Čapljini nad istoimenim domaćinom rezultatom 80:85 u zaostaloj utakmici 16. kola Lige BiH, te se 16. ovosezonskom pobjedom izdvojila na liderskoj poziciji, uz bod više od drugoplasiranog Širokog, aktuelnog šampiona BiH.

Djelovalo je poslije prve četvrtine da će meč teći ''jednostrano'', s obzirom da su puleni Dragana Bajića taj period igre riješili rezultatom 12:22.

Ipak, Čapljinci su uzvratili u drugom desetominutnom kvartalu praktično na isti način, rezultatom 23:12, za ''plus jedan'' (35:34) pred start drugog poluvremena.

Domaćin je u uvodnim minutima nastavka držao minimalnu prednost, da bi Igoka trojkom Jakova Mustapića povela rezultatom 39:41 i vođstvo, koje je u pojedinim trenucima iznosilo i sedam poena, uspješno čuvala do kraja uprkos atacima Čapljine, koja do poslednjeg oglašavanja sirene više nijednog trenutka nije bila u prednosti.

U domaćem timu po poenterskom učinku je prednjačio Vladimir Ivelja sa 16 poena, po 14 su postigli Milan Lužaić i Bandži Preston, Matija Milin je postigao 13, a Branislav Berbakov deset poena.

''Igose'' je predvodio dvojac Đorđe Gagić – Evans Kinan, uz 22, odnosno 20 poena.

Igokea već večeras igra narednu utakmicu u okviru Lige BiH, a rival će joj u Mostaru biti Zrinjski.

TABELA: Igokea 16-2, Široki 15-3, OKK Spars Realway 12-6, OKK Sloboda 10-8, Bratunac 10-8, Leotar 9-9, Zrinjski 8-10, Mladost 8-10, Čapljina 7-11, Kakanj 7-11, Promo 6-12, Vogošća 0-18.

Pratite Mondo.ba na Facebooku, Instagramu i Twitteru. Aplikacija je dostupna za IOS i Android telefone.

Preuzimanje teksta, vijesti, fotografija i video snimaka dozvoljeno uz vidljivo navođenje izvora i linka ka MONDO portalu.