Desilo se: Efes poražen poslije 55 dana! Karijeva Barsa nastavila niz

Autori mondo.rs Autori Nebojša Marković

Došao je kraj nepobjedivosti ekipe za koju nastupa Vasilije Micić.

Efes-izgubio-poslije-55-dana-Makabi-Tel-Aviv-77-75-Alba-Barselona-80-84-Evroliga Izvor: MN PRESS

I to smo dočekali! Ekipa Efesa uspjela je da napokon upiše poraz, nakon što su poklekli u neizvjesnoj završnici meča u Izraelu, tako ne iskoristivši da produže svoju nadmoć u Evroligi, ali i nanesu drugi poraz Makabiju na domaćem parketu.

MAKABI TEL AVIV - EFES 77:75 (21:11, 15:31, 21:17, 20:16)

Izraelski velikan je uspio da ostane na broju "jedan" u toj koloni, a Efesu su nanijeli četvrti poraz u Evroligi.

Oni su uspjeli da se oporave nakon što se njihova prednost od 15 poena iz prve četvrtine "istopila" i otišla u "minus 10" u korist tima iz Istanbula.

Efes je na furiozni start znao da odgovori, ali ne i na čvrstu završnicu meča. Nije im pomogao ni Vasilije Micić, koji je mogao da postane heroj da je imao malo veću podršku tima.

On je u posljednjem minutu meča pri rezultatu 75:71 za Makabi uspio da pogodi trojku i bude fauliran, a potom i iskoristi slobodno bacanje da donese izjednačenje u jednom napadu.

Ipak, Skoti Vilbekin je na drugoj strani iskoristio svoje šuteve sa penala i tako donio vredan trijumf svom timu.

Micić je ubacio 14 poena za 27 minuta na parketu, a Efesu je ovo prvi evroligaški poraz od 20. decembra, kada su izgubili od CSKA Moskve.

Vilbekin je bio predvodnik Makabija sa 21 poenom, dok je Otelo Hanter ostvario dabl-dabl učinak sa 15 poena i 12 skokova.

MAKABI: Vilbekin 21 poen, Hanter 15 (12 sk), Zusman 11, Rejnolds 7, Kalojaro 6, Džekson 6, Avdija 4, Ejsi 4, Dorsi 3, Brajant, Koen i Stoudemajer bez poena.

EFES: Micić 14 poena, Simon 14, Buboa 13, Plajs 10, Larkin 10, Morman 8, Singlton, 7, Anderson 2, Balbaj i Danston bez poena.

Ekipa Svetislava Pešića upisala je osmu uzastopnu pobjedu u Evroligi! Ovoga puta se njegova Barselona dobrano namučila, ali je uspjela da stigne do trijumfa u Njemačkoj, savladavši Albu 84:80.

U meču punom preokreta, Katalonci su zadržali mirnu ruku i pogađali kada se meč "lomio". Dilejni i Abrines su pogađali važne trojke u završnim minutima susreta.

Oni su tako stigli do 21. pobjede u Evroligi, a do povoljnog rezultata u Berlinu predvodila ih je "četvorka" Abrines-Dilejni-Mirotić-Higins.

Njih četvorica su ubacili ukupno 60 poena, pa su igrači "Blaugrane" uspjeli da nadomjeste -11 iz treće četvrtine.

ALBA: Hermanson 17 poena, Noko 12 (9 sk), Erikson 11, Sikma 10 (11 sk), Gifi 8, Kavano 7, Matisek 6, Timan 5, Ogbe 4, Delou bez poena.

BARSELONA: Abrines 17 poena, Dilejni 16, Mirotić 14 (5 sk, 3 as), Higins 13 (7 as), Kurik 9, Tomić 5, Hanga 5, Dejvis 4, Oriola 1, Klaver i Ribas bez poena.