Bivši košarkaš Zvezde režirao senzaciju: CSKA prosuo +17 na 4 minuta do kraja, Trebinjac vodio Parmu do pobjede

Autor Nebojša Marković

Pogledajte kakva luda utakmica je odigrana u VTB ligi.

CSKA-Moskva-izgubio-Parma-VTB-liga-17-poena-na-4-minuta-do-kraja-Boris-Savovic-lider-18-poena Izvor: MN PRESS

Kakva utakmica u ruskoj VTB ligi, utakmica za prepričavanje, u pravom smislu riječi!

CSKA Moskva je posle ogromne prednost koju je imao u finišu meča ipak uspio da izgubi od Parma Basketa - 95:97!

A u toj senzacionalnoj pobedi sjajnu partiju pružio je nekadašnji košarkaš Crvene zvezde.

Iskusni Boris Savović postigao je 18 poena u timu Parme, najviše u svojoj ekipi, i tako poveo saigrače ka ogromnom trijumfu.

Koliko je ogroman, govori i kretanje rezultata u posljednjoj četvrtini.

Bilo je 81:61 za CSKA posle tri četvrtine, dok je na četiri minuta do kraja rezultat bio 91:74! Ipak, ni 17 poena prednosti u finišu meča nije bilo dovoljno!

Parma je napravila seriju 14:0 u kojoj su pogodili dvije trojke, a potom su do kraja meča dodali još tri, za ukupno šest pogođenih šuteva sa distance u četvrtoj četvrtini! Rezultat u tih 10 minuta bio je 36:14 u korist Parme!

Igra CSKA se praktično raspala u tim trenucima, a Savović je meč sa 18 poena završio za samo 23 minuta na parketu.

U ekipi CSKA nije pomoglo ni što je Majk Džejms ubacio 31 poen, ni to što mu je Vilijam Klajburn pomogao sa 19, a ni 13 ubačenih poena Nikole Milutinova nije vredelo.

CSKA - Parma 95:97
Izvor: YouTube/VTBUnitedLeague