Džumhur izgubio u finalu kvalifikacija mastersa u Majamiju, ali još ima šansu kao "srećni gubitnik"

Prvi reket Bosne i Hercegovine zaustavljen je u finalu kvalifikacija za Master u Majamiju.

Damir Džumhur poraz u finalu kvalifikacija masters Majami Izvor: MN PRESS

Damir Džumhur izgubio je od čilenskog tenisera Alehandra Tabilja sa 2:1 u setovima 4:6, 6:3, 6:4 i to poslije preokreta.

Prvi set pripao je bh. teniseru nakon što je u devetom gemu brejknuo Čileanca i potom na svoj servis potvrdio osvajanje seta - 6:4.

Međutim, Tabiljo je uzvratio već u drugom gemu oduzevši servis Džumhuru, a brejk prednosti je sačuvao za izjednačenje u setovima - 3:6, da bi u odlučujućem u trećem gemu osvojio brejk i bez većih problema stigao do pobjede (6:4).

Ipak, Sarajlija nije izgubio sve šanse da se nađe u glavnom žrijebu turnira u Majamiju jer kao treći nosilac u kvalifikacijama ima solidne šanse da upadne kao "srećni gubitnik".