Novak je jasan, san mu je medalja za Srbiju: Kada igram za svoju zemlju uvijek imam motiv više!

Ove sezone je oborio najveći teniski rekord, a sada je prioritet - Srbija!

novak-djokovic-srbija-olimpijske-igre-medalja Izvor: Profimedia

Novak Đoković je osvojio svaki grend slem, najbolji teniser svijeta je već 317 nedjelja, ali jedan cilj nikada nije ostvario.

Olimpijsko zlato mu je izmaklo, nakon što je u Pekingu davne 2008. godine osvojio bronzu nije donio nijednu medalju više Srbiji.

Od tada je izgubio dva puta od Huana Martina Del Potra, 2012. godine u borbi za bronzu, a četiri godine kasnije na samom startu. Sada ne krije da i dalje sanja olimpijsko zlato.

"To je jedan od mojih snova, naravno. Ne želim da budem nezahvalan zbog osvajanja bronze, takođe je uspjeh... Igrao sam i u Londonu polufinale, izgubio, a onda i za treće mjesto",prisjetio se Đoković.

On je naglasio da imam poseban motiv kada igra za svoju zemlju.

"Uvijek pronalazim dodatnu motivaciju da dam sve od sebe prezentujući svoju zemlju. Posebno na Olimpijskim igrama, svi znamo da je to najveći sportski događaj",dodao je Novak.

Sada čekamo da najbolji teniser ikada izađe na teren u Beogradu, a u Tokiju ćemo svi navijati za njega.