Borac sutra igra za duplu krunu: "Osice" preko Gruda do finala Kupa BiH!

Za trofej će se boriti protiv Hadžića ili Izviđača

rukomet kup bih žene borac grude 20 19 Izvor: ŽRK Borac/promo

Rukometašice Borca sutra će se boriti za duplu krunu!

"Osice" su ovog popodneva u dvorani Borik, u polufinalu završnog turnira Kupa BiH, savladale sastav Gruda rezultatom 20:19, a sutra će u velikom finalu, uz direktan prenos na BHT1, igrati protiv pobjednika meča Hadžići – Izviđač.

Početni minuti meča pripali su gošćama, koje su poslije četiri minuta imale prednost id tri gola (1:4), ali su izabranice Radeta Unčanina do polovine prvog dijela, serijom 5:1, preokrenule rezultat i prvi put povele (6:5).

U nastavak se, ipak, ušlo pri minimalnom vođstvu Gruđanki (11:12), koje je Borac brlo anulirao, te potom, u 43. minutu, došao do plus tri (16:13).

Gruđanke su se nizom od tri gola, u 49. minutu, vratile u egal (16:16), ali su Banjalučanke ipak smogle snage da trijumfuju, te, ispostavilo se, odlučujući gol postigle u 55. minutu, za 20:18.

U ekipi Borca, Božana Ćutković je postigla sedam golova, dok je Anđela Stojanović poentirala četiri puta.

Kod Gruda, Klara Lovrić je upisala pet, a Leontina Vujić četiri gola.