Damir Džumhur bez glavnog žrijeba na Rolan Garosu: Sarajlija ispao na startu kvalifikacija za grend slem u Parizu!

Prvi reket Bosne i Hercegovine nije uspio da izbori plasman u glavni žrijeb Rolan Garosa.

damir džumhur eliminisan na startu kvalifikacija za rolan garos Izvor: MN PRESS

Sarajevskog tenisera je na startu kvalifikacija porazio Denis Istomin iz Uzbekistana rezultatom 2:1, u setovima 2:6, 6:2, 6:1.

Odlično je Džumhur ušao u meč na pariskoj šljaci i već na startu oduzeo servis Uzbekistancu, da bi u sedmom gemu ponovo "brejknuo" rivala i potom na svoj servis potvrdio osvajanje seta - 6:2.

U drugom setu Istomin, koji je 203. na ATP listi, u šestom gemu je osvojio brejk, a potom ponovo u osmom oduzeo Damiru servis za izjednačenje - 1:1.

Džumhur se solidno držao samo u početku odlučujućeg seta jer je teniser iz Uzbekistana uzeo servis u četvrtom, a potom i šestom gemu, što je bilo više nego dovoljno za pobjedu.

U narednoj rundi kvalifikacija, Istomin će igrati protiv Ramkumara Ramanatana iz Indije.

Inače ovo je bio četvrti međusobni duel Džumhura i Istomina, bh. teniser slavio je dva puta, 2016. i 2017. godine, dok je Istomin bio bolji 2018. godine i danas.