Nije briljirao u kvalifikacijama, ali je zablistao kada je trebalo: Džumhur u drugom kolu Majamija

Najbolji bh. teniser eliminisao takmičara iz Južnoafričke Republike na startu mastersa u Majamiju, te zakazao duel sa Stefanosom Cicipasom.

Damir Džumhur u drugom kolu mastersa u Majamiju Izvor: Anadolija/Haris Badžić

Loši rezultati Damira Džumhura doveli su ga na 126. mjesto ATP liste, loš je bio u kvalifikacijama za masters u Majamiju, gdje je eliminisan u kvalifikacijama. Ipak, kao "laki luzer" izborio je plasman u glavni žrijeb, gdje je konačno pokazao koliko može.

Prvi reket BiH eliminisao je Južnoafrikanca Kevina Andersona, 91. igrača na ATP listi, u dva seta 7:6, 7:5, te se plasirao u drugo kolo, gdje ga čeka Stefanos Cicipas.

U meču koji je trajao nešto manje od dva časa, viđena je poprilično izjednačena igra, te samo tri brejka.

U prvom setu Džumhur je prvi uspio da oduzme servis rivalu, u petom gemu, ali je Anderson već u narednom gemu vratio brejk, te se otišlo u taj-brejk. Džumhur je uspio da slavi 7:6 (8:6).

Držao se Džumhur odlično u drugom setu, spasio čak šest brejk lopti, a onda u odlučujućem gemu uspio da oduzme servis protivniku i dođe do velike pobjede.

Sada ga u drugom kolu očekuje drugi nosilac turnira. Grčki teniser, koji je trenutno 5. igrač svijeta, veliki je favorit u ovom meču, koji je na programu u subotu.