Kecmanović preko drame do drugog kola: Srpski teniser se namučio protiv Britanca, pa pobedio

Miomir "preživeo" prvo kolo

Miomir Kecmanović u drugom kolu Majamija Izvor: Profimedia/DPA/Jonas Guttler

Još jedan Srbin je u narednoj rundi Majamija.

Nakon pobeda Dušana Lajovića i Lasla Đerea, u drugo kolo masters turnira u Majamiju plasirao se i Miomir Kecmanović.

Srpski teniser savladao je na startu turnira 158. igrača sveta Liama Broudija iz Velike Britanije rezultatom 7:5,6:7,6:1.

Kecmanović se već u prvom setu našao u problemu jer u drugom gemu Britanac došao do brejka. Međutim, Miomir se probudio i preokrenuo do 5:4, ali je slabije rangirani teniser ponovo pružio otpor pa je tako srpski teniser slomio set tek pri rezultatu 6:5 tu u desetom gemu, ali je zato opet stigao do brejka u 11. gemu, a potom i seta posle 57 minuta igre, 7:5.

Drugi set pokazao je bolju igru Kecmanovića, ali opet nije bilo šanse da olako završi meč, već je Broudi ponovo preokrneuo i uveo set u taj brejk koji je dobio.

U odlučujućem setu nije bilo dileme ko je bolji teniser, pa je tako Kecmanović konačno održao stabilnu i sigurnu igru i protivniku dozvolio samo gem.

U drugom kolu ga čeka Francuz Adrijan Manarino koji je na startu bio slobodan.

U ženskoj konkurenciji srpska predstavnica u drugom kolu je Nina Stojanović.