Autor Goran Arbutina

Za Vimbldon će morati mnogo bolje

Federer pobjegao od Novaka, pa ga cijedio autsajder: Hoće trofej na travi, a jedva došao i do brejka Izvor: Tanjug/DPAA/Friso Gentsch

Švajcarac se i dalje muči sa vraćanjem u formu.

Rodžer Federerpovukao se sa Rolan Garosa i to u trenutku kada ga je jedan meč dijelio od susreta sa Novakom Đokovićem, a sada je zaigrao na turniru u Haleu, na kojem je uspješno startovao, ali nije igrao na očekivanom nivou.

Pobijedio je osmi reket sveta Ilju Ivašku iz Bjelorusije rezultatom 7:6,7:5, ali kada se uzme u obzir da je igrao protiv autsajdera nije to sigurno bio meč kakav je Rodžer želio.

Švajcarac je kada je napustio Otvoreno prvenstvo Francuske objasnio da ne želi previše da potroši snagu u Parizu, jer je njegov primarni cilj sezona na travi, odnosno Vimbldon. Međutim, nije se pokazao u velikom stilu bivši broj jedan na toj podlozi u Haleu jer se namučio protiv 90. tenisera svijeta.

Prvi set morao je da riješi u taj brejku,do kog se suočio i sa dvije brejk šanse za Ivašku. U drugom setu uspio je da slomi otpor protivnika tek pri rezultatu 6:5.

Pobjeda je ostvarena, ali naredni protivnik biće mnogo opasniji jer će Švajcarac igrati protiv boljeg iz duela Hurbert Hurkač - Feliks Ož Alijasim. Poljak je 17. na svijetu, dok mladi Francuz zauzima 21. mjesto na ATP listi.

Moraće Federer agresivnije u naredni meč jer ukoliko želi trofej na Vimbldonu ovakvom igrom će ga teško dobiti.