Srbin opet bez titule - četvrto izgubljeno finale: Filip ostao na nuli, ponovo stao na posljednjem koraku!

Srpski teniser filip Krajinović još jednom bez trofeja.

filip krajinović tenis hamburg poraz finale Izvor: MN PRESS

Srpski teniser Filip Krajinović odigrao je četvrto finale na ATP turnirima i ponovo nije uspio da stigne do trofeja. Od njega je danas u Hamburgu bio bolji Pablo Karenjo-Busta - 2:0 (6:2, 6:4).

Laka i ubjedljiva pobjeda španskog tenisera donijela mu je titulu i zbog blijede partije srpskog tenisera, koji nije bio na očekivanom nivou. Ovaj meč bio je daleko slabiji od nekih prethodnih, koje je igrao ove nedjelje u Njemačkoj.

Teniser koji je tokom ove nedjelje pobjeđivao Filipa Kolšrajbera, Stefanosa Cicipasa i Lasla Đerea, lako je položio oružje pred Špancem. Mnoge stvari u njegovoj igri uopšte nisu funkcionisale, pa ne čudi što je upisao i četvrti poraz u finalima.

Iskusni španski teniser je koristio prilike, pa je do brejka stigao u trećem i sedmom gemu prvog seta! U drugom setu je napravio brejk već u prvom gemu i od tada je sigurno išao ka pobjedi... Filip Krajinović nijednom nije imao ni priliku za brejk.

Sada su porazi u finalima problem koji možda nema direktne veze sa tenisom. Nad srpskim teniserom je veliki pritisak, jer je očekivalo da u ovoj fazi karijere osvaja trofeje, a on nikako da prelomi i stigne do prvog pehara.