Srpkinja uzela zlato, pa ogrnula zastavu Amerike: Ima 18 godina i najbolja je na Olimpijskim igrama!

Počela je da trenira zbog Milice Mandić, a danas ima najsjajnije odličje.

olimpijske igre tekvondo anastasija zolotić Izvor: Tanjug/AP Photo/Themba Hadebe

Nakon tri pobjede koje su joj obezbijedile olimpijsku medalju, Anastasija Zolotić (18) nije stala. Mlada američka takmičarka je pobijedila i u finalu, što je djevojci koja je tekvodno počela da trenira zbog Milice Mandić donijelo zlato u kategoriji do 57 kilograma.

Ona je u finalu savladala Tatjana Mininu (25:17) i tako na najbolji način debitovala na najvećoj svjetskoj smotri sporta!

Djevojka srpskog porijekla rođena je na Floridi, u gradu Largo, a odmah nakon pobjede u finalnoj borbi ogrnula se američkom zastavom. Ovo je jedna od četiri zlatne, a ukupno deset medalja koje su američki sportisti osvojili u prva dva takmičarska dana.

Anastasija je svoju impresivnu karijeru najavila pruhe tri godine, kada je na Olimpijskim igrama mladih osvojila srebrnu medalju. Inspiraciju za bavljenje sportom dobila je gledajući Milicu Mandić, veliku šampionku srpskog tekvondoa.

Milica, koja tek treba da nastupi u Tokiju, bila je zlatna na Igrama u Londonu 2012. godine, a ima i brojne velike rezultate na Shvetskim i Evropskim prvenstvima, kao i Grand priju koji je izuzetno cuhenjen u tekvondou.