Bh. plivač nastupa četvrti u Tokiju: Emir Muratović u utorak u kvalifikacijama

Kvalifikacije u disciplini 100 metara kraul zakazane su za 12.02 časova po našem vremenu

olimpijske igre tokio plivanje emir muratović Izvor: Envato

Tri od sedam bh. olimpijaca završilo je nastup na Olimpijskim igrama u Tokiju.

Takmičarka u streljaštvu Tatjana Đekanović je u kvalifikacijama u disciplini 10 metara vazdušni pištolj zauzela 47. mjesto u kvalifikacijama (u konkurenciji 50 takmičarki).

Plivačica Lana Pudar je u disciplini 100 metara slobodno doplivala do 19. pozicije u kvalifikacijama (od 33 takmičarke), dok je tekvondoista Nedžad Husić danas zauzeo peto mjesto u kategoriji do 68 kilograma, izgubivši meč za bronzanu medalju od Turčina Hakana Rečbera nakon repasaža.

Četvrti nastup na Igrama, u utorak 27. jula, imaće plivač Emir Muratović, u disciplini 100 metara kraul.

Kvalifikacije su u 12.02 po našem vremenu, polufinale je 28. jula, a finale dan kasnije.