Šteta, ali bravo Lana! Mostarka u premijernom nastupu na Olimpijskim igrama nije izborila polufinale!

Mlada plivačica Bosne i Hercegovine Lana Pudar nije izborila plasman u polufinale na 100 metara delfin na Olimpijskim igrama u Tokiju.

lana pudar, premijerni nastup, olimpijske igre tokio Izvor: Facebook/Olimpijski komitet BiH

Najmlađa plivačica u Tokiju je u konkurenciji 33 takmičarke nije uspjela da izbori plasman među 16 najboljih.

Petnaestogodišnja Mostarka nastupila je u trećoj, od pet kvalifikacionih grupa, i osvojila sedmo mjesto.

Plivala je u stazi broj šest i ostvarila rezultat s vremenom - 58:32.

Bh. plivačica je ukupno osvojila 19. mjesto u kvalifikacijama, a za prolazak u polufinale nedostajale su joj samo 24 stotinke. Željenu 16. poziciju umjesto Lane osvojila je Australijanka Brijana Trosel s vremenom 58.08.

Polufinale u ovoj diciplini zakazano je za sutra (nedjelja), a finale dan kasnije.

"Ovo je svakako bila godina za pamćenje za mladu Lanu, te očekujemo da na narednim Olimpijskim igrama u Parizu 2024, predstavi Bosni i Hercegovinu u još boljem svjetlu. Lana mi smo ponosni na tebe!
Olimpijski komitet Bosne i Hercegovine upućuje iskrene čestitke Lani, njenoj trenerici Aleni Ćemalović, te Plivačkom savezu Bosne i Hercegovine", saopšteno je iz Olimpijskog komiteta BiH.

Podsjetimo, mostarska plivačica je olimpijsku normu isplivala u Beogradu i to vremenom 57,37 sekundi, da bi se potom okitila sa tri medalje na Evropskom juniorskom prvenstvu u Rimu. Osvojila je zlato i dva srebra.

Ipak, Lana nema razloga da bude nezadovoljna s obzirom da je najmlađa učesnica u Tokiju. Vrijeme je pred njom!