Poraz! Srbin poveo, pa završio Olimpijske igre: Kecmanović osvojio set, ali ne ide na Novakovog najvećeg rivala!

Srpski teniser nije uspio da se plasira u treće kolo Olimpijskih igara.

tenis olimpijske igre ispao miomir kecmanović Izvor: MN PRESS

Mladi Miomir Kecmanović završio je učešće na Olimpijskim igrama u Tokiju. Od njega je u drugom kolu turnira bolji bio Francuz Ugo Umber, koji je napravio preokret i stigao do pobjede - 2:1 (4:6, 7:6, 7:5).

Kecmanović je odlično otvorio susret protiv francuskog tenisera i najavio da bi upravo on mogao da bude naredna prepreka Stefanosu Cicipasu, najvećem favoritu da se domogne finala iz ''donje'' polovine žrijeba. Ipak, njihov meč u trećoj rundi se neće desiti.

Od uvodne faze drugog seta, kada je Miomir imao rezultatsku i psihičku prednost, Umber je zaigrao bolje. Težak i veoma neizvjestan meč riješio je u svoju korist tako što je Kecmanovićem otpor lomio rijetko, ali u ključnim dijelovima susreta, prvo u taj-brejku drugog, a zatim završnici trećeg seta.

Čak i u posljednjem dijelu igre je mladi Srbin imao priliku da se vrati u ovaj susret, ali je nažalost završio takmičenje na Olimpijskim igrama u Tokiju.

Srbija ima Novaka Đokovića kao predstavnika u singl konkurenciji, a najbolji teniser planete i Nina Stojanović igraće i miks dubl u Japanu.