Francuska prejaka za "zmajice", BIH i dalje na jednoj pobjedi

Goran Arbutina
Autor Goran Arbutina

Odbojkašice BIH poražene od selekcije Francuske.

Francuska prejaka za "zmajice", BIH i dalje na jednoj pobjedi Izvor: Anadolija/Filip Stevanović

Poslije istorijske pobjede nad reprezentacijom Azerbejdžana, odbojkašice Bosne i Hercegovine su večeras u Štark Areni poražene od selekcije Francuske rezultatom 3:0 (25:19 ; 25:14 ; 25:17)

Francuska je u potpunosti kontrolisala meč u sva tri seta,a prvi je završen 25:19.

Još ubjedljivije Francuskinje su bile u drugom u kojem su sa šest vezanih poena stigle na dvocifrenu prednost, bilo je 19:8, a onda i rutinski završile set.

Selekcija Stevana Ljubičića nije uspjela da iznenadi ni u trećem setu, iako je bila vrlo blizu.

Francuskinje su sa 26:24 stigle do konačnog trijumfa koji selekciju BIH ostavlja u teškoj poziciji za plasman u osminu finala.

Poslije trećeg odigranog kola, prvo mjesto u grupi A zauzima Srbija sa devet bodova, odnosno sa sve tri pobjede, a slijede Rusija sa sedam bodova, Belgija pet, Francuska i BiH sa po tri boda i Azerbejdžan, koji je bez bodova.

Pred odbojkašicama Bosne i Hercegovine su još mečevi protiv Belgije 24. augusta i Rusije 26. augusta.