Šteta! Srbija imala svjetskog šampiona, ali ipak izgubila: Veliki preokret Poljaka, teško će "orlovi" do prvog mjesta!

Srbija sada teško može do prvog mjesta u grupi, ali nije to toliko strašno.

odbojkaši evropsko prvenstvo srbija poljska Izvor: MN PRESS

Muška odbojkaška reprezentacija Srbije doživjela je prvi poraz na Evropskom prvenstvu pošto je izgubila od domaćina Poljske, aktuelnog svjetskog šampiona.

Igrala je odlično srpska reprezentacija, imala i prednost od 2:1 u setovima, ali nešto duža klupa i podrška domaćih navijača bili su ovoga puta tas na vagi za Poljsku. U ključnim momentima imali su više koncentracije, tako da su srpskoj selekciji nanijeli prvi poraz na EP.

SRBIJA - POLJSKA 2:3 (21:25, 25:23, 25:20, 20:25, 14:16)

"Orlovi" su ovim porazom smanjili svoje šanse da osvoje prvo mjesto u grupi, ali sa prethodna dva trijumfa i te kako imaju šanse da prođu u nastavak takmičenja, najvjerovatnije sa druge pozicije.

Dosta su se potrošili srpski odbojkaši, koji su herojskom igrom u drugom i trećem setu uspjeli da dovedu do muka u dvorani, međutim Poljaci su preko Kureka i Leona uspeli da uspostave kontrolu i na kraju da u neizvjesnoj završnici dođu do trijumfa koji je publika i očekivala.

Naredni meč odbojkaši Srbije igraju u ponedjeljak protiv Portugala.

IZ MINUTA U MINUT:

PETI SET

Šteta, bila je Srbija blizu i pobjede, ali na kraju trijumf svjetskog šampiona Poljske 3:2.

ČETVRTI SET

Vraćaju se Poljaci i uspjeli su da izjednače na 2:2 u setovima... Imala je Srbija 14:13 u jednom trenutku, da bi nakon serije "poen za poen" Poljaci uspjeli da se odvoje na tri, pa četiri poena razlike, a onda i da glatko dobiju četvrti set.
Na kraju 25:20, pa čekamo odlučujući peti set!

TREĆI SET

Srbija pravi veliki preokret protiv Poljske, vodi 2:1! Napravili su "orlovi "veliku seriju pošto je poslije 5:5 napravljena serija 7:1, otišli na 12:6 i uspjeli da pobjegnu Poljacima koji nisu uspjeli da ih stignu, tako da su srpski odbojkaši na jedan set od pobjede usred Poljske.

DRUGI SET

Veliki povratak srpskih odbojkaša u meč! Srbija je dobila drugi set 25:23 protiv domaćina, iako je Poljska u jednom trenutku imala tri poena prednosti... Nakon 15:16 vezala je Srbija četiri poena i set privela kraju.

Domaći odbojkaši su nervozni, a srpski igraju vrlo solidno za sada - 1:1!

PRVI SET

Dobro su se držali srpski odbojkaši protiv Poljaka do prve polovine prvog seta, međutim nakon 10:10 dodali su domaćini "gas" i pobjegli. Vezali su četiri poena i uspjeli do kraja seta da održe razliku, tako da je srpska reprezentacija izgubila prvi set. Sigurno može bolje od ovoga...