Strašni Novak! Izgubio set pa pokazao svu moć: Đoković surovo do polufinala - još 2 pobjede do istorijske 2021!

Novak Đoković se pobjedom protiv Matea Beretinija plasirao u polufinale US opena!

us open 2021 đoković u polufinalu Izvor: Profimedia

Novak Đoković je u polufinalu US opena i samo još dve pobjede ga dijele od kalendarskog grend slema!

Mateo Beretini je savladan 3:1 i to ponovo nakon što je izgubio prvi set - 5:7, 6:2, 6:2, 6:3!

Đoković je u četvrtfinalu posljednjeg grend slema u sezoni pokazao zašto je tako dominantan u 2021. godini na najvećim turnirima. Izgubio je prvi set, i to onaj u kojem je imao svoje šanse, ali ga to ni za pedalj nije poremetilo.

Naprotiv! Đoković je ostao smiren i potom bio u stanju da odigra najbolji tenis na US openu ove godine - odigrao je tri fantastična seta u kojima gotovo da uopšte nije griješio i Italijan uopšte nije izgledao kao šesti nosilac na ovom turniru.

Novak mu to nije dozvolio, nastavio je da ga "melje" kako je vrijeme odmicalo i tako se plasirao među četiri najbolja igrača u Njujorku. U polufinalu ga sada čeka igrač u najboljoj formi na ATP turu - Saša Zverev.

Nijemac ga je pobedio u polufinalu Olimpijskih igara nakon što je Đoković imao set i brejk prednosti i nanio mu jedan od najtežih poraza u karijeri. Zverev je u seriji od 16 pobjeda i Đoković će morati da pokaže najbolju igru ako misli da stigne do četvrtog grend slem finala u 2021.

A onda bi mogao da uslijedi i konačni napad na kalendarski slem!