"Osice" dominiraju u Premijer ligi BiH: Tri kola - tri pobjede dvocifrenom razlikom!

A sad slijedi put u Slovačku, na prvi evropski ispit

rukometna liga bih žene borac zrinjski 39 21  Izvor: ŽRK Borac/promo

Tri kola – tri pobjede dvocifrenom razlikom, učinak je rukometašica Borca u dosadašnjem toku sezone!

Srušile su Izviđač (39:27), zatim Jedinstvo (19:37), a onda ove nedjelje i Zrinjski – bilo je 39:21.

Već poslije prvog poluvremena postavljalo se samo pitanje konačne razlike u ovom duelu. "Osice" su nakon 30 minuta imale prednost od 12 golova (21:9), a ka trijumfu ih je predvodila Božana Ćutković sa sedam golova.

Šest puta je mrežu Zrinjskog zatresla Isidora Kršić, a po pet golova su upisale Anđela Stojanović i Sara Majkić.

Kod gošći, istakle su se Katarina Radić sa šest i Dalal Čajdin sa pet pogodaka.

Na ovoj utakmici se, inače, od aktivnog igranja rukometa oprostila prošlosezonski kapiten Dajana Kočić, kojoj su uručeni prigodni pokloni.

U prve tri runde, Borčeve rukometašice su prosječno pobjeđivale svoje rivalke razlikom od 16 golova!

Nakon odustajanja Katarine, drugog mostarskog premijerligaša od takmičenja, Borac će u narednom kolu biti slobodan, a onda ga 16. oktobra očekuje gostovanje Dunajskoj Stredi u prvoj utakmici drugog kola EHF Evropskog kupa.