Titula u Gvadalahari - za istoriju: Španija ima prvu osvajačicu završnog turnira u sezoni!

Garbin Muguruza postala je prva španska teniserka ikad koja je osvojila posljednji turnir u goini.

tenis španija prva osvajačica završnog turnira ikad Izvor: Francisco Guasco/EFE

Španska teniserka Garbin Muguruza osvojila je završni turnir u Gvadalahari i postala prva Španjolka u istoriji tenisa kojoj je to pošlo za rukom!

Muguruza je u finalu savladala Estonku Anet Kontaveit rezultatom 2:0 (6:3, 7:5) i upisala jubilarnu 10. turnirsku pobjedu.

Muguruza, pobjednica Otvorenog prvenstva Francuske (2016.) i Vimblona (2017.), trijumfovala je drugi put nad Estonkom u nedjelju dana, nakon što je od nje bila bolja i u grupnoj fazi takmičenja, prenosi STA.

Muguruza je, rekli smo, tako postala prva Španjolka koja je osvojila titulu na završnom turniru, a do sada je samo Aranča Sančez Vikario igrala u finalu 1993. godine, kada je poražena od Njemice Štefi Graf.

Španjolka će sezonu završiti kao treća na WTA listi, dok će Kontaveit napredovati na sedmo mjesto, što je njen najviši plasman u karijeri.

Među dublovima, turnir su osvojile olimpijske prvakinje Čehinje Barbora Krejčikova i Katerina Siniakova, koje su u finalu sa 6:3, 6:4 bile su bolje od Tajvanke Su-vei Hsieh i Belgijanke Elis Mertens.