Borac m:tel je jesenji šampion! Crveno-plavi od gotovog umalo napravili veresiju, na kraju plus jedan u Gračanici!

Borac m:tel je trijumfovao na "vrućem" terenu i dva kola prije kraja osigurao jesenju titulu!

rukomet liga bih borac gračanica  Izvor: Screenshot

Trebinjski Leotar je poražen večeras u Živinicama od Konjuha rezultatom 27:25, što je Borac m:tel iskoristio i već večeras ovjerio osvajanje jesenje titule!

GRAČANICA – BORAC M:TEL 21:22

Uz čvrstu i agresivnu odbranu, domaći su u 12. minutu stekli prednost od dva gola (5:3), mada su i ranije propustili par prilika da dođu do plus dva.

U tim trenucima je trener Banjalučana Mirko Mikić zatražio minut odmora, što je odmah dalo rezultat. Odmah potom je Borac m:tel prvi put vezao dva gola, pogodili su Miloš Nježić i Nikola Malivojević, dok je pogotkom Vlade Draganića u 17. minutu banjalučki premijerligaš prvi put poveo (5:6).

I onda, sjajna serija Borca!

Golovima Aleksandra Milićevića, pomenutog Draganića i Luke Perića, crveno-plavi su u 27. minutu stekli prednost od četiri gola (6:10), koliko je bilo i na isteku posljednjeg minuta.

Borac je u 42. minutu došao do prednosti od šest golova (8:14), ali se tim Damira Doborca nije predavao, pa je u 58. minutu došao do egala (21:22).

Dvadesetsekundi prije kraja Banjalučani su pogotkom Nikole Malivojevića došli do 21:22, a onda domaći nakon "cepelina" nisu uspjeli da zatresu mrežu u preostalom vremenu.

U domaćem sastavu Omer Mehmedović i Marko Pandžić postigli su po pet golova, dok je Borčeve igrače predvodio Vlado Draganić sa sedam.

Do kraja polusezone, Borac m:tel će dočekati Konjuh i gostovati Slobodi.