Srbija izgubila - Lajović nije mogao do senzacije: Odlučuje dubl koji nikada nije igrao zajedno!

Autor Haris Krhalić

Biće veoma zanimljivo u trećem meču Srbije i Norveške.

Dušan Lajović Kasper Rud 0:2 ATP kup Izvor: Profimedia

Moraće da odluči dubl - Srbija je upisala poraz u drugom meču protiv Norveške!

Dušan Lajović koji je na ATP kupu prvi reket Srbije nije imao snage da napravi iznenađenje i savlada 8. tenisera svijeta, norvežanina Kaspera Ruda. To je reprezentaciji sa sjevera Evrope donijelo izjednačenje.

Dušan Lajović - Kasper Rud 0:2 (3:6, 5:7)

Podsjećamo, Filip Krajinović pobijedio je Viktora Đurasovića, pa je Lajović imao priliku da Srbiji donese pobjedu u prvom kolu. Ipak, ispred njega bio je pretežak zadatak, da savlada čoveka koji pripada svjetskom vrhu.

Držao se Dušan dobro do polovine prvog seta, imao dvije brejk lopte pri rezultatu 3:3, ali nije uspio da ih materijalizuje. Od tada je Rud zaigrao bolje, što mu je donijelo pobjedu i izjednačenje.

Istina, mučio ga je Lajović i u drugom setu. Vratio se u meč brejkom za 4:4 u tom dijelu igre, zatim je stigao i na 5:5 nakon razmene brejkova, ali snage za više nije imao. Uticala je možda i povreda desnog skočnog zgloba, koji je srpski teniser doživio u finišu susreta, kada je pao dok je trčao za lopticom na osnovnoj liniji.

Sljedi nam dubl, a pretpostavlja se da će Srbiju predstavljati Nikola Ćaćić i Matej Sabanov. Za Norvešku su prijavljeni teniseri koji su igrali singl, Viktor Đurasović i Kasper Rud, a vidjećemo da li su oni dovoljno odmorni da nastupe ili će biti nekih promjena.