Kakav maler! Lajović vodio, pa morao da preda: Čile izjednačio protiv Srbije u ATP kupu, odlučuje dubl!

Autor Haris Krhalić

Srbija je poslije pobjede Krajinovića očekivala i trijumf Lajovića, ali povreda je bila jača.

Dušan Lajović predao meč Kristijanu Garini Izvor: Profimedia/EnriquePSans

Čij je izjednačio protiv Srbije u drugom kolu Grupe A ATP kupa u Sidneju, pošto je Dušan Lajović predao meč Kristijanu Garinu pri rezultatu 6:4, 4:6, 0:3!

Meč između Garina i Lajovića, 17. i 33. tenisera svijeta trajao je dva sata i 16 minuta, a prekinut je pošto najbolji srpski teniser nije mogao da nastavi zbog povrede. Lajović je imao probleme sa bolovima u nogama, to se odrazilo i na rezultat, a nakon vođstva Garina u trećem set odlučio je da se povuče sa susreta.

Samo u petom gemu prvog seta na servis Lajovića nije bilo brejk lopti. Od tog gema i vođstva 3:2 za srpskog igrača, uslijedilo je pet uzastopnih brejkova na obje strane.

Srpski igrač je ukupno imao 11 brejk lopti i uspio je da iskoristi četiri, dok je od 10 brejk lopti Čileanac iskoristio tri.

U drugom setu viđen je samo jedan brejk, a Garin je do ključne prednosti došao u devetom gemu.

Pobjednika će odlučiti dubl meč, za koji su prijavljeni Nikola Ćaćić i Matej Sabanov, odnosno Tomas Barijos i Alehandro Tabilo.