Bh. finale na ATP čelendžeru u Rumuniji pripalo Nermanu Fatiću

Autor Haris Krhalić

Bosanskohercegovačko finale na Čelendžeru u Sibiuu (Rumunija) između Damira Džumhura i Nermana Fatića pripalo je Fatiću koji je u dva seta savladao najuspješnijeg bh. tenisera.

fatić džumhur Izvor: PROMO/Teniski savez BiH

Nerman Fatić je u finalu ATP čelendžera igranom u Sibiuu (Rumunij) nakon sat i 36 minuta igre savladao drugog bh. tenisera Damira Džumhura sa 2:0 u setovima

Prvi set Fatić je bez dosta problema riješio u svoju korist rezultatom 6:3 te nije dozvolio da napravi brejk i ako je imao četiri brejk lopte.

Drugi set Damir počinje furiozno i veoma brzo pravi dupli brejk i stiže do prednosti od 4:0, a nakon toga slijedi fantastičan preokret Fatića.

Nakon što je dobio gem bez izgubljenog poena i smanjio na 1:4, Fatić dobija i narednih pet gemova te uz tri napravljena brejka preokreće rezultat u drugom setu na 6:4 i stiže do zaslužene titule.

inače, pvo je prvi put da je Bosna i Hercegovina u finalu jednog ATP čelendžer turnira imala dvojicu tenisera.