Čilić čeka Đokovića! Zakazan meč za titulu - Novak je ovo čekao od Vimbldona!

Novak je saznao protiv koga će igrati u finalu turnira u Tel Avivu.

đoković protiv čilića u finalu tel aviva Izvor: MN PRESS

Novak Đoković igraće u finalu turnira u Tel Avivu protiv Hrvata Marina Čilića, 16. tenisera svijeta i osvajač US Opena iz 2014. godine. Iskusni Marin (34 godine) pobijedio je u uzbudljivom polufinalu Francuza Konstanta Lestjena, a u nedjelju će stajati između Novaka i prvog trofeja za koji Srbin igra od osvajanja Vimbldona sredinom jula.

Malo ko je mogao da pretpostavi da će Čilić pobijediti u dva seta kada je u prvom setu gubio 4:1 i 5:2 u prvom setu. Ipak, uspio je da uzastopnim "brejkovima" napravi nevjerovatnu seriju i da sa pet uzastopno osvojenih gemova osvoji prvi set. Tako uzdrman, Francuz je poslije dvije ispuštene set-lopte propustio veliku priliku, kakvu nije imao u drugom setu.

Čilić je u nastavku meča "brejkom" u sedmom gemu poveo 4:3 i nije dopustio protivniku da se vrati u meč, već je ušao u svoje 36. singl finale. Novak i Marin igrali su 20 međusobnih mečeva, Srbin je pobijedio u 18, a poslejdnji put u igrali u polufinalu Dejvis kupa 2021. u Španiji, kada je Nole slavio u dva seta (6:4, 6:2).

Podsjetimo, Đoković je u polufinalu u Izraelu pobijedio Rusa Romana Safijulina, takođe poslije velike borbe.

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!