Borčeve rukometašice su, već sad se može reći, izborile mjesto u trećem kolu Evropskog kupa, prvi put u istoriji!

borac latsija prva utakmica uživo  Izvor: Mondo/Slaven Petković

Sjajna partija Borčevih rukometašica u prvom duelu drugog kola Evropskog kupa protiv Latsije!

Kiparski predstavnik nije bio dostojan rival Banjalučankama, kojima je bilo dovoljno jedno poluvrijeme da "samelju" rivala i praktično obezbijede mjesto u trećem kolu Evropskog kupa prvi put u istoriji!

BORAC – LATSIJA 41:17

Na kraju, osim ubjedljive pobjede, banjalučke igračice mogle su da slave i rekord - večeras su postigle najveći broj golova na evropskoj sceni u jednoj utakmici!

Prethodni rekord glasio je 39 golova, koliko je tadašnja ekipa Borca postigla Bakuu 2008. godine u prvoj utakmici prvog kola Kupa EHF.

Od prvog minuta igračice Nikole Bijelića pokazale su gošćama ko će da se pita u ovom dvomeču. Razlika je rasla iz minuta u minut tokom prvog dijela, a činjenica da su "osice" postigle tri puta više golova u prvom poluvremenu dovoljno govori o odnosu snaga.

Svaku grešku kiparske ekipe Borac je znao da kazni i uz sigurnu i lepršavu igru u fazi napada dođe do prednosti od 14 golova (21:7), rutinski odradivši posao u preostalom dijelu meča.

Koliko je Borac bio dominantan i u nastavku, pokazuje i serija 11:0 (!?), pa se od 28:15 u 48. minutu došlo do 39:15 deset minuta kasnije.

Kad je riječ o strijelcima, prednjačila je Duška Tintor sa osam golova, dok se Božana Ćutković zatustavila na sedam, dok je golman Dunja Jurkas upisala deset intervencija.

U taboru Latsije, Marilena Solea je uknjižila sedam golova, Ana-Marija Ekaterinesku je dodala pet, ali je i pored ubjedljivog poraza prvo ime ekipe bila golman Marija Hristu sa 12 odbrana.

Revanš utakmica igra se u nedjelju od 17.00 časova na istom mjestu, a sudeći prema viđenom večeras, biće to formalnost za banjalučke rukometašice, koje bi trebalo da se nađu u žrijebu za treće kolo, zakazano za 3. i 10. decembar.

BORAC: Jurkas (10 odbrana), Andrić 2, Railić 1, Bobić 5, Majkić 3, Vukosavljević (4 odbrane), Delić 1, Brus 5, Smiljić 1, Kršić 2, Šikić 1, Novaković 4, Kodžoman (5 odbrana), Ćutković 7, Tintor 8, Ignjatović 1. Trener: Nikola Bijelić.

LATSIJA: Kristu (12 odbrana), Elia 3, Čarilau, Ekaterinesku 5, Vrahimi 1, Solea 7, Floka, Avram, Andreu, Agatanđelu, Koliantri (1 odbrana), Pavlu, Patsali, Panajotaki. Trener: Konstantinos Konstantinu.

20:30

20:22

Kraj

Završena je utakmica, Borac - Latsija 41:17!

20:20

60' - Pogađa Smiljić, 41:17!

20:19

59' - Brus, 40. gol Borca i rekord!

20:17

58' - Sofija Delić pogađa...

... i izjednačava rekord Borca po broju golova na jednoj utakmici na evro-sceni!

Rezultat je 39:15!

20:17

57' - Osmi gol Tintor, serija Borca 10:0!

Od 28:15 do 38:15 - sjajna partija Borca!

20:15

Četvrti gol Andree Brus, 37:15

20:14

54' - Borac "sipa" odakle poželi!

Borac je stigao do brojke od 36 golova, novi gol Božane Ćutković!

20:11

I opet Brus, prvi put je plus 20!

20:11

Dva vezana gola Andree Brus, za 34:15!

20:10

Može li Borac do rekorda?

Prije 14 godina, kada je eliminisan Garadag Baku iz daljeg takmičenja u Kupu EHF, Borac je u prvom meču postigao 39 golova, što je najveći broj pogodaka crveno-plavih na evropskoj sceni u jednom meču.

Može li večeras rekord da bude oboren? Trenutno su "osice" na 33 gola, a igra se 52. minut!

20:08

Još 10 minuta do kraja

20:06

48' - Ponovo je plus 15

Jovana Novaković postiže treći gol, 30:15 u Boriku.

20:04

46' - Sedam golova Solee, 28:15

20:02

45' - Evo i prvog gola Tintor u nastavku

20:02

44' - Vrahimi postiže pogodak, 26:12

20:01

43' - Prvi gol Ćutković u drugom poluvremenu, 26:11

20:00

42' - Bijelić iskoristio prvi tajm-aut

19:58

19:54

39' - Railić se upisuje u strijelce, 25. gol Borca

19:54

38' - Prečka, pa stativa Latsije

Mogle su Kipranke sada prvi put da vežu tri gola na meču, ali nisu imale sreće - dva puta su pogodile okvir gola.

Odmah potom, Kršić precizna na suprotnoj strani.

19:52

37' - Borac ima plus 13 i dvije igračice manje

19:51

Gol za gol u posljednjih par napada

Evo i novog pogotka Solee.

19:50

35' - Šesti sedmerac za Borac - i šesti gol!

Pogodila je Slađana Andrić, Borac ponovo ima plus 15.

19:49

34' - Pogađa Ekaterinesku iz kontre, 22:8

19:47

32' - Jubilarnih 15!

Nastavlja Borac gdje je stao, Bobić postiže novi pogodak.

19:46

31' - Počinje drugo poluvrijeme!

19:42

19:39
Izvor: Mondo/Slaven Petković

19:34

Kraj prvog poluvremena

Završeno je prvih 30 minuta, Borac ima ogromnih plus 14 - 21:7!

19:33

Borac postigao tri puta više golova!

Novi gol za Borac, 21. u prvom dijelu, postigla ga je Ivana Bobić.

19:32

30' - 20:7

Ušli smo u posljednji minut prvog dijela, golom kapitena Jovane Novaković Borac ponovo ima plus 13.

19:31

29' - Solea pogađa drugi sedmerac

Kapiten Latsije postiže svoj četvrti gol.

19:30

28' - Peti gol Božane Ćutković

Plus trinaest ima Borac, 19:6.

Peti gol Božane Ćutković, koja je poslije toga ostala da leži na parketu zbog povrede, ali djeluje da će sve biti u redu sa Borčevom igračicom.

19:28

27' - 18:6

Pogađa i Slađana Andrić.

19:27

26' - Sedmerci Borca: 5 od 5!

Sada je pogodila Dajana Ignjatović, raste prednost Borca iz minuta u minut. Sada je 17:6.

19:26

25' - Dvocifrena prednost Borca!

Poslije tri sedmerca, Božana Ćutković postiže prvi gol iz igre.

Borac ima dvocifrenu prednost, 16:6!

19:24

23' - Sada je plus devet!

Ružica Šikić pogađa iz kontre, 15:6!

19:22

22' - Plus osam za Borac, prvi tajm-aut!

Novi gol Duške Tintor, Borac dominira i ima plus osam - 13:5!

Trener Latsije Konstantinos Konstantinu traži minut odmora.

19:21

21' - 12:5

Napravila je kapiten Borca Jovana Novaković korake, ali se odmah popravila u narednom napadu.

19:20

20' - 11:5

Prvi gol postiže Ana-Marija Ekaterinesku.

19:18

19' - Borac prvi put ima plus sedam!

Prvi gol Sare Majkić, 11:4!

Za sada je ovo najveća prednost "osica"!

19:17

18' - Koristi Borac i četvrti sedmerac, 10:4

Ponovo je plus šest za Borac, ovog puta je "penal" izvela Bobić.

19:15

16' - Odlična Jurkas

Dunja Jurkas već ima pet odbrana, a posljednju je golom iz kontre krunisala Ivana Bobić, ponovo je plus pet za Borac - 9:4!

19:14

14' - Odbrana, stativa, pa gol

Golman Borca Dunja Jurkas prvo je upisala odbranu, zatim je Vrahimi pogodila stativu, ali su Borčeve rukometašice bile neoprezne što je iskoristila Solea i smanjila prednost na četiri gola.

8:4 je rezultat koji je ispisan na semaforu.

19:12

12' - Prvo isključenje na meču

Ćutković ide "na hlađenje", Solea koristi sedmerac, sada je 8:3.

19:10

11' - 8:2

Ćutković je neumoljiva, koristi treći sedmerac.

19:09

10' - 7:2!

Svoj prvi gol na utakmici postiže kapiten Latsije Marilena Solea, ali ima odgovor Duška Tintor - njen već 4. gol!

19:08

19:07

8' - Sara Majkić pogađa prečku

19:06

6' - Plus pet!

Borac ima prednost od pet golova, treći gol na utakmici postiže Duška Tintor, 6:1!

19:05

5' - 4:1!

Božana Ćutković koristi i drugi sedmerac, odmah nakon toga Elia postiže prvi gol za Kipranke, ali odmah uzvraća Tintor i vraća Borcu prednost od tri gola.

19:03

19:01

2' - Borac na plus dva!

Iz kontranapada pogađa Duška Tintor, dobar početak Banjalučanki!

19:00

2' - Prvi gol na meču

Latsija nije iskoristila prvi napad, dok je na drugoj strani sedmerac realizovala Božana Ćutković.

18:59

1' - Počeo je meč u Boriku!

18:57

Sve je spremno za početak!

18:46

Još 15 minuta do početka

18:27

Naredne evro-obaveze u decembru?

Ukoliko bi Borac eliminisao predstavnika Kipra iz daljeg takmičenja, izborio bi treće kolo Evropskog kupa koje je zakazano za 3. i 10. decembar.

18:22

Arbitri iz Sjeverne Makedonije

Za predstojeći dvomeč Borca i Latsije delegirani su Metodija i Mihajlo Ilievski iz Sjeverne Makedonije, dok je delegat Bugarin Deljan Genčev.

18:09

Sedma evropska avantura

Biće ovo sedmi nastup Borca u evropskim kupovima, a samo jednom su "osice" uspjele da eliminišu nekog rivala.

Desilo se to 2008. godine, kada su u prvom kolu EHF kupa savladale Garadag Baku, dok je u dvomeču drugog kola nepremostiva prepreka bio Randers.

Borac je na evropskoj sceni debitovao 2004. godine, kada je u drugom kolu Kupa pobjednika kupova poražen od Vacija, dok je dvije godine kasnije u trećoj rundi Čelendž kupa morao da čestita Merinjaku.

U jesen 2007. godine, tadašnja ekipa Borca poražena je u drugom kolu EHF kupa od Kvintusa, dok je 2012. godine u istoj fazi neprelazna prepreka bio Tim Tvis Holstebro.

Sa evropske scene Borac je odsustvovao do 2021. godine, kada je u drugom kolu Evropskog kupa poražen od Dunajske Strede.