BiH pobjedom nad Srbijom otvorila Svjetsko prvenstvo

Reprezentacija Bosne i Hercegovine pobjedom je otvorila je nastup na Svjetskom prvenstvu u sjedećoj odbojci 2022, čiji je domaćin Sarajevo.

Sjedeća odbojka, zmajevi Izvor: Promo/Savez sjedeće odbojke BiH

Na startu su izabranici Ifeta Mahmutovića savladali Srbiju rezultatom 3:0 (25:17, 25:7, 25:22), prenijela je agencija "Anadolija".

Srbija je odlično startovala u prvom setu i imala vodstvo 10:16, međutim u nastavku sjajna partija bh. reprezentativaca i preokret koji donosi rezultat 25:17 na kraju prvog seta.

U drugom setu reprezentativci BiH kontrolisali su igru od samog početka, što potvrđuje i vodstvo od 14:6. U nastavku rutinski posao domaćina a rezultat je na kraju drugog seta bio je 25:7.

U prvom dijelu trećeg seta BiH je ponovo dominirala, ali Srbija je uspjela doći od izjednačenja 16:16. Napetost je pratila treći set do samog kraja, no reprezentativci Bosne i Hercegovine ipak opravdavaju ulogu favorita u ovom susretu, te set završavaju rezultatom 25:22, ukupno 3:0 za BiH.

U Bosnu i Hercegovinu stiglo je 29 timova iz 20 država koji će se narenih dana takmičiti u muškoj i ženskoj konkurenciji. Domaćin ovogodišnjeg takmičenja reprezentacija BiH je višestruki paraolimpijski, svjetski i evropski prvak.