Novak Đoković pobijedio Stefanosa Cicipasa u polufinalu Pariza. Za pehar protiv Holgera Runea.

Nesalomivi Đoković u finalu Pariza nakon drame! Cicipas zaprijetio, pa se uplašio kad je postalo važno! Izvor: Profimedia

Novak Đoković pobijedio je Stefanosa Cicipasa i obezbijedio mjesto u finalu turnira u Parizu - 6:2, 3:6, 7:6 (7:4). Srpskog igrača u borbi za sedmu titulu na ovom turniru čeka Holger Rune (Danska). Sve i svašta moglo je da se vidi u ovom duelu, od savršenog prvog seta, do velikih problema, psovki, a onda i drame u odlučujućem setu. Na kraju je sve završeno u korist srpskog tenisera u taj-brejku trećeg seta i to urlikom Srbina. Nije ovo bio meč za one sa slabim živcima...

Đoković je još jednom pokazao da dobro zna kako da igra protiv grčkog igrača. Bila mu je ovo 9. pobjeda u 11 mečeva sa njim. Mogao je možda sve da riješi ranije, dva puta je u trećem setu imao po dvije brejk šanse u nizu, sve četiri je propustio, da bi u 13. gemu konačno uspio da stavi tačku. Velika pobjeda i jasna poruka za Danca koji ga čeka u borbi za pehar.

Novak je plesao u prvom setu. Radio je na terenu sve što je zamislio. Već u šestom gemu je napravio prvi brejk. Ujedno je to bilo i prvi put na turniru da je Grk izgubio svoj servis gem. Novim brejkom je završio set i poveo (6:2). Mogao je na startu drugog seta sve da riješi, imao je 15:30 u drugom gemu, nije došao do brejk prilike. Tada je Cicipas tražio pomoć publike i dobio je. Bio je to momenat koji je preokrenuo stvari na terenu, Stefanos je ušao u seriju, napravio brejk u petom setu i onda došao do izjednačenja u setovima (3:6).

Izgubio je tada Novak živce, čule su se psovke upućene ka loži u kojoj je bio Goran Ivanišević. Izbacio je frustraciju iz sebe na taj način pred početak trećeg seta. Tamo je viđena prava drama, Novak nije iskoristio dvije brejk lopte u trećem gemu. Novu priliku dobio je u devetom gemu, opet dvije šanse i opet isti rezultat, Cicipas se i tada izvukao (4:5). Nije bilo novih prilika, što je značilo da će taj-brejk riješiti sve.

U odlučujućem gemu je nastavljena drama, Stefanos je prvi došao do mini-brejka (3:4). Novak je uzvratio već u narednom poenu (4:4). Onda mu je Srbin još jednom uzeo poen na servis i imao je dva servisa za pobjedu (5:4). Uspio je da završi posao i to smečom za kraj.

19:17

NOVAKOV URLIK

Novak je burno proslavio pobjedu, urlik po završetku meča.

Izvor: Twitter/@TennisTV screenshot

19:01

KRAJ!

Gotovo je, Đoković je u finalu - 7:6 (7:4)!

18:56

TAJ-BREJK

Neizvjesnost traje, na polovini odlučujućeg gema Cicipas ima prednost - 3:4!

18:50

6:6 - TAJ BREJK!

Igraće se taj-brejk u trećem setu - 6:6!

18:47

5:6 - CICIPAS OPET U PREDNOSTI

Cicipas ponovo ima prednost i opet je pritisak na strani Đokovića - 5:6.

18:44

5:5 - BRZ GEM ZA SRBINA

Brz gem za Đokovića, nije pao pod pritiskom u završnici trećeg seta - 5:5.

Izvor: Fonet/Michel Euler/AP

18:40

4:5 - NOVAK OPET PROPUŠTA PRILIKE!

Opet je Đoković imao dvije brejk lopte i ponovo ih nije iskoristio, Cicipas vodi, pritisak je na Srbinu - 4:5!

18:32

4:4 - GEM ZA NOVAKA

Još jedan manje-više siguran gem za Đokovića. Neizvjesnost u Parizu traje - 4:4!

18:28

3:4 - DRAMA SE NASTAVLJA

Drama traje, Cicipas uzima gem - 3:4!

18:24

3:3 - GEM ZA NOVAKA

Drama u trećem setu se nastavlja, Novak je osvojio gem - 3:3.

18:19

2:3 - CICIPAS NASTAVLJA SA DOBROM IGROM

Cicipas nastavlja da osvaja gemove na svoj servis - 2:3.

18:16

2:2 - NOVAK SIGURAN

Siguran gem Đokovića, bez izgubljenog poena - 2:2!

18:11

1:2 - ĐOKOVIĆ NE KORISTI ŠANSE

Imao je Đoković dvije prilike za brejk (15:40). Nije ih iskoristio, Cicipas opet vodi u trećem setu - 1:2.

18:05

1:1 - VRAĆA SE NOVAK

Gem za Đokovića, prvi u trećem setu - 1:1.

18:01

0:1 - GEM ZA CICIPASA

Cicipas uzima gem na svoj servis i dolazi do prvog gema u trećem setu - 0:1.

17:57

NOVAK JE LJUT

Novak je pokazao reakciju, ljut je, vikao je "U pi**u materinu" ka svom boksu uz glasno "Ajde" pre toga...

17:56

3:6 - NOVAK IZGUBIO GEM, UZ PSOVKE!

Đoković je izgubio gem na svoj servis uz seriju psovki, nervozan je i bes je iskalio na svojoj loži u kojoj je Ivanišević. Cicipas je osvojio set - 3:6!

17:49

3:5 - GRK NA KORAK DO SETA

Cicipas osvaja gem i dolazi na gem do osvajanja drugog seta - 3:5.

17:44

3:4 - NOVAK PREKIDA SERIJU

Đoković prekida seriju Cicipasa i osvaja gem na svoj servis - 3:4.

17:42

2:4 - POTVRDA BREJKA

Cicipas je rutinski osvojio gem na svoj servis i potvrdio brejk - 2:4.

17:38

2:3 - BREJK CICIPASA!

Kakav šok, Cicipas je napravio brejk, oduzeo je servis Đokoviću - 2:3!

17:33

2:2 - GEM ZA CICIPASA

Cicipas osvaja gem na svoj servis, nastavlja se neizvesnost u drugom setu - 2:2.

17:28

2:1 - DUŽI GEM ZA NOVAKA

Prvi duži gem za Đokovića, završen je onako kako je želeo - 2:1.

17:22

1:1 - CICIPAS TRAŽI POMOĆ PUBLIKE

Novak je imao 15:30, Cicipas je uspeo da preokrene i osvoji gem, a onda je tražio pomoć publike. Dobio je aplauze i ovacije, navijači žele da meč duže traje.

17:18

1:0 - NOVAK OPET EKSPRESNO

Još jedan ekspresan gem za Novaka na svoj servis - 1:0.

17:13

6:2 - SET ZA NOVAKA!

Brejkom je Novak završio prvi set i došao do vođstva - 6:2! Podatak koji najbolje sve opisuje je taj da je Novak napravio samo jednu neiznuđenu grešku u prvom setu, Grk čak 11.

17:06

5:2 - POTVRDA BREJKA!

Đoković je potvrdio brejk, na gem je do seta - 5:2!

17:04

4:2 - BREJK!

Brejk Đokovića - 4:2! Cicipas nije izgubio nijedan gem na svoj servis na turniru, sve do ovog meča. Novak je prvi uspeo da mu oduzme servis i to sa dva sjajna udarca sa osnovne linije kada je Grk izašao na mrežu... Imao je Stefanos 30:0 u ovom gemu i nije ga osvojio.

16:58

3:2 - NASTAVLJA SE SERIJA

Odličan servis gem Đokovića, prvi put je izgubio jedan poen na svoj servis - 3:2.

Izvor: Profimedia/LoIc Baratoux/LABEL IMAGE

16:54

2:2 - CICIPAS SE IZVUKAO

Imao je Novak 30:30, nije došao do brejk šansi, Cicipas se izvukao - 2:2.

16:49

2:1 - NOVAK OPET ISTO!

Još jedan identičan gem, bez izgubljenog poena, Novak vodi - 2:1!

16:46

1:1 - CICIPAS SIGURAN

Brz gem i za Cicipasa - 1:1. Novak je na kratko zabrinuo sve, pošto je istezao malo levo stopalo.

16:44

1:0 - NOLE EKSPRES

Novak je ekspresno osvojio prvi gem u meču, bez izgubljenog poena - 1:0.

16:32

IGRAČI SE ZAGREVAJU

Igrači su na terenu i zagrevaju se za početak meča.

16:15

MEČ USKORO POČINJE

Meč u Parizu počinje u 16.30 časova.

16:06

NOVAK KAO URAGAN

Đoković je do polufinala došao posle maestralne partije, demolirao je Italijana Musetija, dao mu je samo tri gema - 6:0, 6:3.

Izvor: Profimedia

16:01

GRK IMA IDEJU - RESTORANI SA NOVAKOM!

Posle poraza u finalu na turniru u Astani Cicipas je imao ponudu za Đokovića. Da otvore restorane sa kazahstanskom hranom širom Evrope.

"Možda se odlučim da otvorim neki restoran u Evropi sa kazahstanskom hranom. Novače, ti imaš iskustvo sa restoranima, hoćeš da probamo zajedno", obratio se Cicipas srpskom teniseru, a na to je on prvo odgovorio sa širokim osmehom i klimanjem glavom.

Potom ga je Nole razočarao.

"Imam neko iskustvo u vođenju restorana i moram da ti kažem da je bolje da ih posećuješ, nego da ih vodiš. Zaista je hrana odlična, imali smo fantastičnu dobrodošlicu. Možda bi bilo bolje da idemo po svetu i jedemo kazahstansku hranu, bolje da ne otvaramo restoran", rekao mu je Đoković.

15:57

CICIPAS "STALNA MUŠTERIJA"

Novak je protiv Stefanosa odigrao 10 mečeva do sada, osam puta je slavio. Jedine pobede Grk je ostvario 2018. i 2019. godine na Mastersima u Kanadi i Kini. Od tada ne zna za pobedu protiv Srbina, a priznao je da je jedan od najtežih poraza u karijeri imao baš protiv Novaka u finalu Rolan Garosa prošle godine kada je vodio sa 2:0 u setovima i na kraju izgubio.

Izvor: Profimedia/Antonietta Baldassarre / Insidefoto/Sipa USA

15:53

RUNE ČEKA POBEDNIKA

Prvi finalista je Holger Rune (Danska) koji je lako pobedio Feliksa Ože-Alijasima (Kanada) sa 6:4, 6:2.